Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Share on facebook
Udostępnij

Do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało zaledwie kilka dni. W najbliższą niedzielę 31 stycznia 2021r. na ulice miast w całym kraju wyjdą wolontariusze z kolorowymi puszkami kwestarskimi. W tym roku zbierać oni będą pieniądze na laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy najmłodszych.
WOŚP od blisko 30 lat działa na rzecz służby zdrowia i pacjentów. Fundacja wielokrotnie przekazała Powiatowemu Centrum Zdrowia Sp. z o.o. sprzęt medyczny potrzebny do ratowania życia i zdrowia pacjentów z terenu całego powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Ze środków zebranych podczas poprzednich zbiórek szpital otrzymał od WOŚP:

  • rok 2016: aparat do lokalizacji naczyń o wartości 20 500,00 zł
  • rok 2017: aparat elektrokardiologiczny, 3 łóżka szpitalne, kardiomonitor, 4 pompy, łóżka elektryczne, pionizator, 2 wózki inwalidzkie, ssak elektryczny, aparat do screningu słuchu, materace przeciwodleżynowe o łącznej wartości 153 355, 78 zł
  • rok 2018 : ultrasonograf z oprzyrządowaniem, pulsoksymetr, aparat do wspomagania oddechu, stanowisko do resuscytacji, bilirubinometr, lampa do fototerapii, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu o łącznej wartości: 161 613,59 zł
    -rok 2019: ciepłe gniazdka, waga elektryczna, pompa strzykawkowa, inkubator o łącznej wartości: 59 678,00 zł
    -rok 2020: łóżka szpitalne oraz środki ochrony osobistej ( przyłbice, maski chirurgiczne, czepki, indywidualny pakiet ochrony osobistej, kombinezony, maseczki KN95, rękawiczki, ochraniacze na buty) o łącznej wartości 186 212,03 zł.
    Fundacja WOŚP przekazała sprzęt medyczny, który wspiera nasz szpital w walce z pandemią i opiece nad pacjentami. To dla nas bezcenne, że mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego od wielu lat funkcjonowania Fundacji Jurka Owsiaka bardzo aktywnie wspierali zbiórki publiczne WOŚP i teraz, w tym trudnym czasie, nasza placówka również mogła liczyć na pomoc WOŚP. Dziękujemy wszystkim sztabom Wielkiej Orkiestry z terenu całego powiatu, wszystkim wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w przygotowania do finału. Kolorowa puszka, czerwone serduszka i uśmiech wolontariusza będą towarzyszyć nam w najbliższą niedzielę. Pamiętajmy, że dzięki tej pięknej inicjatywie wiele osób może skorzystać ze sprzętu w szpitalach w całym kraju.

Skip to content