Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. podpisało umowę na dofinansowanie w formie darowizny przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w wysokości 611, 924,82 zł na zakup sprzętu medycznego.

Share on facebook
Udostępnij

W ramach transzy zrealizowanej przez Fundację PGNiG na początku tego roku, wsparcie otrzymało łącznie 11 szpitali i ośrodków ochrony zdrowia w kraju, w tym szpital w Drezdenku. Fundusze od PGNiG umożliwią wyposażenie karetek w defibrylatory lifepack, respiratory Weinmann oraz pompy strzykawkowe. Dotacja pozwoli również na zakup respiratora, aparatu USG, a także pomp strzykawkowych z przeznaczeniem na Oddział intensywnej Opieki Medycznej.

  • Za nami kilkanaście trudnych miesięcy, które w sposób szczególny doświadczyły osoby starsze i słabsze, a także opiekujących się nimi na co dzień lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. W obliczu koronawirusa ich bezpieczeństwo oraz komfort pracy mają najwyższą wartość. Ogromnie cieszymy się, że jako Grupa PGNiG możemy ich wspierać, a tym samym symbolicznie podziękować za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą każdego dnia milionom Polaków – podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.
Skip to content