Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

NOWA PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ OFICJALNIE OTWARTA !

Share on facebook
Udostępnij

Drezdenecki szpital posiada nowoczesną Pracownie Tomografii Komputerowej, która została wyposażona w wysokiej klasy 16 rzędowe urządzenie do obrazowania medycznego.

Tomograf od kilku tygodni pracuje już na najwyższych obrotach. Wykwalifikowany personel medyczny: lekarze, specjaliści z dziedziny radiologii, technicy radiologii i  pielęgniarki dysponując tak wysokiej klasy sprzętem medycznym precyzyjnie diagnozują pacjentów z całego regionu. Zainstalowanie tej klasy urządzenia istotnie rozszerza możliwości diagnostyczne oferowane w szpitalu, w rezultacie przyczynia się do polepszenia skuteczności leczenia, wzrostu prestiżu i konkurencyjności placówki. Dotąd na tego typu badania pacjenci byli transportowani do innych szpitali. „ Ta inwestycja przyśpieszy proces diagnostyczny i ułatwi pracę lekarzom, którzy w każdej chwili będą mogli sięgnąć po tego typu badanie. Jest to prawdziwy skok technologiczny dla szpitala. Pracownia Diagnostyczna czekała na ten moment blisko 20 lat, dlatego też dzisiejsze wydarzenie jest dla nas tak wyjątkowe”- powiedział Wicestarosta Paweł Antczak.

W pierwszych dniach czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni w obecności zaproszonych gości, wśród nich byli: Poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka, Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, Dyrektor NFZ w Zielonej Górze Piotr Bromber, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Zofia Dajczak, Starosta Strzelecko-Drezdenecki Bogusław Kierus, Wicestarosta Paweł Antczak, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kubasik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Nowak, Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska, Burmistrz Strzelec Kraj. Mateusz Feder, Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewska, Wójt Zwierzyna Karol Neumann, p.o. Wójta Starego Kurowa Łukasz Węglarz, a także kapelan szpitalny Jerzy Hajduga, Zarząd Firmy TMS Sp. z o.o., Radni Rady Powiatu oraz  prezes Maciej Bak i pracownicy szpitala w Drezdenku. Zaproszeni goście mogli osobiście zobaczyć jak wygląda i sprawuje się nowy szpitalny tomograf. O zaletach urządzenia opowiadała Ewa Jaśków- kierownik Pracowni Tomografii. Oprócz 16-rzędowego urządzenia pracownia została wyposażona w lekarską stację diagnostyczną wyposażoną  w oprogramowanie umożliwiające ocenę wykonanych na tomografie badań przez lekarza radiologa. W nowym aparacie dawka promieniowania na która narażony jest pacjent podczas badania jest znacznie mniejsza w stosunku do aparatów starszej generacji. Dzięki wysokiej jakości obrazu i niezawodnemu działaniu pacjent zyskuje pewność diagnostyczną. Całkowity koszt inwestycji to 1 700 000, 00 zł, z czego 1200 000,00 zł zostało dofinansowane z Rezerwy Ogólnej Budżetu Państwa, natomiast 500 000,00 zł przekazał Powiat ze środków własnych. W działania mające na celu utworzenie Pracowni TK zaangażował się wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Wicestarostą Pawłem Antczakiem, który w okresie 2 lat podejmował intensywne działania mające na celu utworzenie Pracowni TK w Drezdenku. Nie byłoby sukcesu bez ogromnego udziału Poseł na Sejm RP Elżbiety Płonki, która podjęła rozmowy z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim  argumentując jak ważne dla drezdeneckiego szpitala i lokalnej społeczności jest właśnie to urządzenie. Całe przedsięwzięcie było monitorowane przez starostę Bogusława Kierusa oraz prezesa Szpitala Powiatowego Macieja Baka, natomiast wszyscy Radni Powiatowi zgodzili się na dofinansowanie przez Powiat Strzelecko-Drezdenecki tej ogromnej inicjatywy.

Wydarzenie  2 czerwca 2021r. to nie tylko otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej, lecz nowej karty w historii szpitala.

Skip to content