WKRÓTCE POWSTANIE NOWE PATIO DLA PACJENTÓW

Ma być zielono, kolorowo i wygodnie. Nasz nowy projekt zakłada stworzenie wyjątkowego miejsca na terenie szpitala- patio. Koncepcja tego małego ogrodu opiera się na zapewnieniu ludziom bliskiego kontaktu z zielenią, która ma korzystny wpływ na stan fizyczny i psychiczny odwiedzających ogród oraz zdrowie pacjentów. Patio będzie miejscem relaksu, wypoczynku i aktywności ruchowej pacjentów przebywających na długotrwałym leczeniu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, Oddziale Rehabilitacyjnym i wszystkich, których stan zdrowia pozwoli na taki wypoczynek. Aby ten „Ogród Zdrowia” mógł powstać rozpoczęły się przygotowania. Dzięki właścicielom firmy SOBEX z Trzebicza do szpitala trafiły płoty, donice i galanteria ogrodowa. Z uwagi na silne zacienienie wymagana będzie poprawa struktury gleby, natomiast do nasadzeń można zastosować rośliny wieloletnie i cieniolubne. Wkrótce dzięki życzliwości firmy Meprozet Drezdenko na przygotowanym miejscu pojawią się nowe ławeczki dla pacjentów. Dziś składamy podziękowania właścicielom firmy SOBEX za przekazanie elementów drewnianych, tak niezbędnych do wykonania tego projektu. Pracownikowi tej firmy- za pomoc i fachową poradę. Panu Jarkowi z Drezdenka za nieocenioną życzliwość i pomoc w transporcie z Trzebicza do Drezdenka. Bo jak się okazuje, są ludzie o wielkich sercach, którzy służą dobrym uczynkiem ! Serdecznie wszystkim dziękujemy!