Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Pracownia Mikrobiologii pracuje na pełnych obrotach!

Share on facebook
Udostępnij

Od momentu przekształcenia naszego szpitala w „covidowy” Pracownia Mikrobiologii stoi na straży bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów i personelu. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektor ds. Medycznych Izabeli Jaraczewskiej, każdy pacjent przy przyjęciu do szpitala  ma wykonywane badanie przesiewowe w kierunku patogenów  alarmowych czyli drobnoustrojów szczególnie zjadliwych i opornych na niemal wszystkie dostępne na rynku antybiotyki, między w kierunku bakterii o fenotypie New Delhi oraz Clostridioides  difficile- drobnoustroju będącego czynnikiem  etiologicznym wyniszczających organizm ludzki biegunek.

 Od października 2020r. przebadano w tym kierunku łącznie prawie 2500 pacjentów.

 Pracownia Mikrobiologii pod kierownictwem mgr Sylwii Leszczyńskiej-Dobrowolskiej i przy nieocenionym współudziale mgr Małgorzaty Mazur wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów wprowadziła do swojej oferty badań testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2, których negatywny wynik był i nadal jest wymagany przez niektóre kraje do przekroczenia granicy..Od listopada do dziś wykonano 2100  takich  testów.  Budujące jest to, że w ostatnim czasie nie odnotowano wyników dodatnich.

Pracownia Mikrobiologii pracuje na pełnych obrotach, o czym informują nas statystyki. Pozytywny wizerunek Pracowni Mikrobiologii kształtujemy przede wszystkim poprzez profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie  w wykonywaną pracę. Naszym atutem jest doświadczona kadra wysoko wykwalifikowanych pracowników z zakresu mikrobiologii. Mając świadomość, że nasi pracownicy stanowią tylko jeden z wielu elementów sukcesu, oferujemy również najnowocześniejsze techniki i metody badawcze. Najwyższy poziom usług oraz wysoką precyzję otrzymanych wyników umożliwia praca na najlepszym sprzęcie laboratoryjnym, a ten na potrzeby Pracowni Mikrobiologii został zakupiony w ostatnim czasie.

Skip to content