Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce na wolontariat wśród młodzieży?

Share on facebook
Udostępnij

Warunki w jakich dorastają młodzi ludzie to świat kuszący dostępnością dóbr materialnych. Dla wielu młodych „mieć” to synonim „być”. Jednak jak pokazuje życie w  wielu sercach jest miejsce na wolontariat, który okazuje się być doskonałym sposobem, by spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. W zasadzie wolontariuszem może być każdy- potrzebne są tylko dobre chęci i otwartość na nowe wyzwania, na drugiego człowieka i jego potrzeby. O tym, że wolontariat może być również pomysłem na rozwijanie swojej pasji i dzielenie się nią z innymi oraz o korzyściach płynących właśnie z wolontariatu udało się przekonać pedagogom z Zespołu Szkół i. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wlkp. Próbując zwrócić uwagę młodzieży na wolontariat nauczyciele podkreślali właśnie jego wielowymiarowość i obustronne korzyści płynące z zaangażowania w projekty. Stąd narodziła się idea, aby Samorząd Uczniowski przy wsparciu grona pedagogicznego zorganizował zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla pacjentów szpitala. I choć Drezdenko i Krzyż Wlkp. to zupełnie inne województwa to właśnie pomoc trafiła do drezdeneckiego szpitala. Dlaczego? Ponieważ szpital w Drezdenku jest najbardziej wysuniętą na północ województwa lecznicą i można rzec po sąsiedzku z usług leczniczych korzystają tu również mieszkańcy Krzyża Wlkp. i okolic. Pacjenci szpitala, którzy leżą samotnie, spędzają długie godziny w niepewności, boja się o własne zdrowie, otrzymali od wolontariuszy płynące z serca życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, jak również artykuły higieniczne, aby wiedzieli, że ludzie spoza szpitala często o nich myślą i solidaryzują się z nimi w tym trudnym okresie. Wśród licznie zgromadzonych darów znalazły się miedzy innymi: mydła, pasty do zębów, gąbki, kremy do rąk, artykuły higieniczne i zabawki dla dzieci. To taki dar serca dla najmłodszych.

„Działalność w wolontariacie daje dużo zadowolenia. Czujemy się spełnieni, bo daliśmy drugiemu człowiekowi swoje serca. Lubimy pomagać i dawać nadzieję na lepsze dni. Wolontariat daje nam dużo satysfakcji’- opowiadali młodzi ludzie.

Szanowni Uczniowie, Pedagodzy, Rodzice

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za chęć przekazywania prezentów dla naszych pacjentów. Takie dary są dla nich nieocenionym wsparciem i przynoszą wiele radości zarówno starszym jak i małym pacjentom w trakcie pobytu w szpitalu.

Skip to content