Mały czyn-wielki gest

Renifery przebyły długą drogę z Laponii, by przywieźć dzieciom ze szpitala radość. Mikołaj ma dziś sporo pracy, dlatego ma cudownych pomocników. Pracownicy Gminnej Biblioteki w Starym Kurowie zorganizowali akcję „Mały czyn-wielki gest” i przy współpracy z prezesem firmy Meprozet Stare Kurowo panem Zbigniewem Wilczyńskim oraz panem Sylwestrem Kraską właścicielem firmy Usługi Spawalnicze przygotowali prezenty dla szpitala. Do akcji przyłączyli się mali i duzi mieszkańcy Starego Kurowa, którzy od kilku dni zapełniali wielkie pudła z sercami słodkimi czekoladami. Jak na bibliotekarzy przystało, nie mogło zabraknąć książek i kolorowych książeczek. Psi Patrol, Świnka Pepa, baśnie – te najciekawsze woluminy trafiły do najmłodszych pacjentów, którzy choć na chwilę mogli zapomnieć o tym, że przebywają w szpitalu. Na malutkich pąsowych buziach zagościł uśmiech, a dziecięce oczy błyszczały się jak miliony monet. Dziękujemy koordynatorce projektu pani Beacie Annie Mące za przygotowanie wspaniałej niespodzianki dla pacjentów szpitala. Niech dobro wraca do mieszkańców Starego Kurowa ze zdwojoną siłą. Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia wszystkim przesyłamy.