Grudzień to magiczny czas

Grudzień to miesiąc wypełniony oczekiwaniem. Na Mikołajki, na śnieg, na choinkę, na wolny czas, na gwiazdkę…  Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny – wszystko zmienia się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Świat nagle milknie, spowija go biała, miękka pierzyna, czas zdaje się zwalniać, a my wraz z nim. W oknach rozbłyskują migotliwe światełka, kuchnie wypełniają się smakowitymi aromatami, a stoły zastawione jedzeniem  czekają na przybycie tych, których najbardziej kochamy. Szykownie przystrojona choinka, bo  dzięki niej Święta można przeżywać piękniej i jeszcze bardziej uroczyście wśród najbliższych. Te detale, to magia właśnie Święta Bożego Narodzenia!  Jednak są ludzie, którzy tegoroczne święta spędzą w szpitalu, z dala od najbliższych. Aby podkreślić wyjątkowość świątecznych momentów postarali się  leśnicy z Nadleśnictwa Smolarz, którzy przywieźli choinki do szpitala. Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia musza być jednym z najpiękniejszych dni w roku! Dzięki leśnikom pacjenci szpitala otrzymają namiastkę  rodzinnego ciepła, miłości i nieuchwytnej magii. Będą mogli wraz z medykami przełamać opłatek i ze łzą wzruszenia w oku wypowiedzieć głośno życzenia zdrowia.  Święta to także prezenty!  Leśnicy pomyśleli i o tym, a że każdego roku troszczą się o przyjaciół z lasu – o zwierzęta i ptaki, które zimą mają problemy z dostępem do naturalnego pokarmu, ofiarowali karmniki, które zostały umieszczone na terenie szpitala. Karmniki posłużą zimą jako punkty stałego dokarmiania ptaków, bo jak zaznaczają leśnicy ptaków nie należy dokarmiać w przypadkowych miejscach, a w tym samym, konkretnym. Jeden z karmników został zamontowany w szpitalnym patio, tak, aby pacjenci przebywający na Oddziale rehabilitacji oraz pacjenci ZOL-u mogli obserwować skrzydlatych przyjaciół.  W imieniu pracowników i pacjentów szpitala na ręce  Zastępcy  Nadleśniczego Sławomira  Kaźmierczaka składamy serdeczne podziękowania za ofiarowanie świątecznej  magii w szpitalne mury.