Szpital otrzymał prezent

Czy dziś uśmiechnąłeś się do kogoś? Kiedy ostatni raz serdecznie pozdrowiłeś przechodnia na ulicy? Czasem mały gest, dobre słowo wystarczy, aby sprawić komuś radość. W szpitalu spotykamy nieustannie wiele osób z otwartym sercem i chęcią niesienia pomocy. Codziennie walczą o zdrowie i życie wielu pacjentów, których maja pod swoimi skrzydłami. Pełnią służbę z życzliwością i poświęceniem- tak medycy się uśmiechają, choć maseczka zasłania usta, to łagodne spojrzenie ich oczu utwierdza nas w przekonaniu, że są dumni ze swojej pracy. To dobro do nich wraca. W postaci słowa dziękuję, wypowiedzianego przez pacjenta. Są też osoby, które to dobro dosłownie przesyłają do szpitala. Gestem miłości do bliźniego w tym pięknym przedświątecznym czasie podzieliła się pani Edyta Traugutt, która przesłała piękne, kolorowe prześcieradła dla dzieci z oddziału neonatologii. Pani Edyta należy do grupy „Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych” i dzięki wsparciu wielu osób może przekazywać prezenty dla szpitalu. Samodzielnie uszyte prześcieradełka trafiły do łóżeczek noworodków. To kolejny krok w kierunku zmiany wizerunku szpitala i komfortu pacjentów. Pani Edyta kolejny raz udowodniła, że ma wielkie serce i potrafi pomagać. Szpitalna pościel szybko się zużywa, a to z powodu częstych zmian i prania w wysokich temperaturach. Nowe prześcieradła są wykonane z bawełny, która jest atestowana. A wszystko to z uwagi na to, że korzystać z nich będą najmłodsi pacjenci. Pani Edyta szyjąc prześcieradła postawiła na kolor- jest zatem bajecznie. Pielęgniarkom neonatologicznym najbardziej spodobał się wzór w bociany, które w swoich dziobach niosą małe zwiniątka z dzidziusiem. Jednak zdecydowanie wszystkie wzory są po prostu piękne. Tak jak piękne jest serce człowieka, który bezinteresownie pomaga innym i sprawia, że wiele osób w szpitalu się uśmiecha. Dziękujemy pani Edycie Traugutt za to, że okres świąteczny jest dla nas jeszcze bardziej magiczny.