Wiosna w szpitalu

Wiosna w pełnym rozkwicie. Za szpitalnym oknem widać świat, który już się zazielenił, a na drzewach i krzewach pojawiły się pierwsze kwiaty. Czas na przygotowania do najbardziej wiosennych świąt w kalendarzu, czyli do Wielkanocy. Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego szpital traktują jak swój drugi dom. Dlatego już od kilkunastu dni podczas terapii zajęciowej przygotowują dekoracje świąteczne. Pierwsze efekty już można dostrzec na szpitalnych oknach. W doniczkach zakwitły bratki, a na parapetach pojawiły się własnoręcznie wykonane ozdoby. wszystkie dekoracje są pomysłami terapeutki Sylwii Helwich-Rychlik, która dba o to, aby wspólnie spędzany czas z pacjentami wykorzystać w kreatywny sposób. I własnie dzięki temu na ZOL-u czuć już powiew wiosny. zajączki, kurki, tulipany i ptaszki – to cześć wytworów pacjentów szpitala. Jest kolorowo, wesoło i energetycznie, a przecież właśnie pozytywne nastawienie w procesie rokonwalescencji odgrywa największą rolę.