Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Nowoczesny sprzęt trafił do drezdeneckiego szpitala!

Share on facebook
Udostępnij

Szpital Powiatowy w Drezdenku od ponad 70 lat  diagnozuje, leczy i rehabilituje pacjentów z różnorodnymi schorzeniami. Ma w swojej kadrze doświadczonych lekarzy i pielęgniarki, a już niedługo jego potencjał jeszcze bardziej wzrośnie.  Dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 placówka stanie się bogatsza o  nową specjalistyczną aparaturę. Wszystkie zamówione sprzęty otrzymały dofinansowanie w wysokości rzędu 95% z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 Na początku kwietnia została podpisana umowa z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem w sprawie przyznania w 2022 roku środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zakupu aparatury i sprzętu medycznego w ramach zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.

Drezdenecki szpital w czasie pandemii realizował powierzone mu zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19.

Pierwszym urządzeniem dostarczonym i uruchomionym w naszym szpitalu, jest aparat USG, który będzie służył pacjentom Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zakupiono aparat USG Arietta 65 marki FujiFilm wraz z dwoma głowicami: convex wieloczęstotliwościową i liniową do badań małych narządów. Aparat wraz z wyposażeniem kosztował 160.000 zł, z czego 95%, tj. 152.000 zł sfinansował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Szybka i dostępna na oddziale diagnostyka ultrasonograficzna poprawi jakość i komfort leczenia pacjentów, korzystających z usług Szpitala Powiatowego w Drezdenku.

Skip to content