Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Nowoczesne ambulanse sanitarne

Share on facebook
Udostępnij

Nowoczesne ambulanse sanitarne poszerzyły właśnie flotę samochodową drezdeneckiego Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Stała wymiana karetek jest bardzo ważna. Sprawne, nowoczesne, dobrze wyposażone karetki to bezpieczeństwo pacjentów. Pojazdy zakupiono dzięki środkom Skarbu Państwa w wyniku udzielonej dotacji celowej na zakup inwestycyjny przyznany przez Ministra Zdrowia. Wartość przyznanej dotacji, która pozwoliła sfinansować zakup dwóch ambulansów wynosi 813.864,30 zł.
Dzisiaj przed budynkiem szpitala Wiceminister Zdrowia Marcin Martyniak. Poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazali ratownikowi medycznemu kluczyki do pojazdów.
-” Ostatnie lata to czas wytężonej pracy całej służby zdrowia. Ten ogromny wysiłek, który służył jak najlepszemu zabezpieczeniu mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego, nieśliśmy wspólnie, wspierając się i tworząc wyjątkowy model współpracy i reagowania na ponadstandardowe wyzwania. Nie do przecenienia pozostaje udział w tych zadaniach Pogotowia Ratunkowego. Przekazanie nowych ambulansów dla tej jednostki to efekt rządowego wsparcia udzielanego całemu środowisku medycznemu” – powiedziała prezes szpitala Agnieszka Banaszek.
Przekazane nowe ambulanse to pojazdy najnowszej generacji, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny, który nie tylko spełnia wymogi stawiane przez NFZ, ale także zawiera ponadstandardowe elementy. Są to pojazdy zabudowane typu C zgodne z normą PN EN 1789 na podwoziach marki Mercedes model Sprinter – rok produkcji 2022 roku z zabudową medyczną firmy Zeszuta Sp. z o.o.
W uroczystości uczestniczył Wiceminister Zdrowia Marcin Martyniak, Poseł na SEJM RP Elżbieta Płonka, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Zofia Dajczak, Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Bogusław Kierus, Wicestarosta Powiatu Paweł Antczak, Zastępca Dyrektora ds. Służb Mundurowych NFZ w Zielonej Górze Marta Cal oraz radni powiatowi i pracownicy szpitala.
Ostatnie lata to czas wytężonej pracy całej służby zdrowia. Ten ogromny wysiłek, który służył jak najlepszemu zabezpieczeniu mieszkańców nieśliśmy wspólnie, wspierając się i tworząc wyjątkowy model współpracy i reagowania na ponadstandardowe wyzwania, jakim była walka z pandemią COVID-19. Nie do przecenienia pozostaje udział w tych zadaniach Zespołu Ratownictwa Medycznego. Praca ratowników medycznych jest niezwykle wymagająca oraz obciążająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pamiętać należy, że to właśnie ratownicy zawsze pierwsi przynoszą pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby sprzęt i pojazdy, którymi na co dzień się posługują były sprawne i nowoczesne- ponieważ jest to podstawa skutecznego ratownictwa medycznego. Życzymy, aby ambulanse służyły jak najlepiej zarówno tym, którzy będą potrzebować pomocy, jak i pracującym ratownikom i lekarzom.

Skip to content