Jak w Leśnej Górze

Takiego komfortu, jak w szpitalu w serialowej Leśnej Górze, życzyłby sobie każdy pacjent. Okazuje się, że warunki szpitalne mogą być przyjazne, ale potrzeba dużych nakładów finansowych. Kilka milionów złotych kosztowała modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala powiatowego w Drezdenku.
Pacjentki zadowolone i uśmiechnięte, bo dosłownie uśmiechają się do nich ściany zmodernizowanego oddziału. Tu każda sala ma swój kolor. Błękitny, różowy, żółty. Zadowolone pacjentki i zadowolony personel. Sale, w których pracują lekarze i pielęgniarki są nie tylko estetyczne, także bardziej przestrzenne i lepiej wyposażone. To sale, w których przychodzą na świat maluchy. Wyposażone są w nowoczesne łóżka ginekologiczne. Jest również ocieplane łóżeczko dla noworodka. Za dwa miesiące zostanie uruchomiona trzecia sala porodowa, przeznaczona do porodów rodzinnych. Dzięki modernizacji oddziału udało się wygospodarować pomieszczenia także dla szkoły rodzenia. Modernizacje oddziału współfinansowała Unia Europejska.

Dorota Kurmin