Nowy oddział zachwycił naszych gości

Otwarcie oddziału intensywnej opieki medycznej w naszym szpitalu zgromadziło wielu gości. Po raz pierwszy od momentu modernizacji placówki zwiedził ją dyrektor Lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia dr Stanisław Łobacz. Po raz drugi odwiedził nas Przewodniczący Sejmiku Lubuskiego Tomasz Możejko. Przyjechała specjalnie na nasze zaproszenie posłanka Platformy Obywatelskiej Bożenna Bukiewicz. Pani poseł pomagała nam w procesie przekształcania jednostki z publicznego w niepubliczny zakład opieki medycznej.

W uroczystości uczestniczyły również władze powiatu ze starostą Andrzejem Bajko, wicestarostą Andrzejem Liberą. Radnych powiatu reprezentował przewodniczący Wiesław Rosiński. Nie zabrakło burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka.

Wszyscy byli pod wrażeniem zmian, jakie zaszły w naszym szpitalu. Jak podkreślił na konferencji prasowej dyrektor S. Łobacz szpital jest jedną z najnowocześniejszych placówek w regionie. Był mile zaskoczony tym, co się udało zrobić w ostatnich latach. Poseł B. Bukiewicz przypomniała, że dzięki uporowi samorządowców udało się zrealizować proces przekształcenia jednostki. Jej rola sprowadziła się do pomocy w nawiązaniu kontaktów w ministerstwach, dzięki którym można było pomyślne zrealizować przekształcenie. Przewodniczący Sejmiku T. Możejko po raz kolejny przypomniał, rolę naszej placówki. Podkreślił, że możemy być wzorcem dla innych.

O determinacji władz samorządowych powiatu mówili przewodniczący rady powiatu W. Rosiński oraz starosta A. Bajko.

Dyrekcja szpitala w osobach: prezesa R. Hatały i dr Piotra Dębickiego podziękowała za zaangażowanie i pomoc naszemu szpitalowi.

Na powitanie kwiaty od naszego prezesa Ryszarda Hatały dla posłanki PO B. Bukiewicz

Prezes R. Hatała i z-ca dr Piotr Dębicki pokazują, co się zmieniło

Chwila przed przecięciem wstęgi przez naszych gości. Wstęga w barwach naszego szpitala

Tniemy, a fotoreporterzy fotografują uroczystą chwilę

List gratulacyjny od posłanki Bożenny Bukiewicz

Uroczystość się udała, widać po uśmiechach

Czas na konferencję prasową, którą prowadzi dr Piotr Dębicki

Dociekliwe pytania padły od redaktor TVP Gorzów Katarzyny Kozińskiej

Prezes Ryszard Hatała odpowiadał i opowiadał na konferencji

Widownia słuchała uważnie

Załoga słuchała również tego, co mówili goście na nasz temat

Po konferencji jeszcze do mikrofonu radiowego zapraszał kolejno naszych gości redaktor Marek Kantczak z Radia Zachód S. A. Najpierw rozmawiał z posłanką B. Bukiewicz

Kolejnym gościem był prezes Ryszard Hatała

Bardzo pochlebnie na nasz temat wypowiadał się dyrektor Lubuskiego Oddziału NFZ dr Stanisław Łobacz

Na koniec naszym gościom zrobiliśmy zdjęcie

Nasze bohaterki

Nasze bohaterki