NOWY ODDZIAŁ SPECJALISTYCZNY

Szanowani Państwo,

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Drezdenku uruchomiło nowy  ODDZIAŁ UROLOGII JEDNEGO DNIA.

Oddział wykonuje zabiegi nieoperacyjnego kruszenia kamieni układu moczowego metodą ESWL zlokalizowanych na nerkach, moczowodach, pęcherzu moczowym. Kruszenie kamieni falami uderzeniowymi wyzwalanymi pozaustrojowo (extracorporeal shock wave lithotripsy – ESWL) jest obecnie metodą pierwszego wyboru w 85% przypadków kamicy układu moczowego. Zabieg przeprowadza się przy użyciu litotryptora – urządzenia wytwarzającego fale uderzeniowe i skupiającego energię na bardzo małej powierzchni (kamieniu).

Zabiegi wykonywane są nieodpłatnie w ramach kontraktu zawartego z NFZ. Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza urologa, lekarza innej specjalności lub lekarza rodzinnego wraz z USG lub urografią stwierdzającą lokalizację złogu mogą skorzystać z zabiegu kruszenia kamieni wykonywanych na Oddziale Urologii Jednego Dnia w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku. Czas zabiegu wynosi około 60 minut.

Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów urologów na jednym z najnowocześniejszych litotryptorów – Piezolith 3000 - trzyogniskowym firmy WOLF. Urządzenie należy do najnowszej generacji aparatów m.in. dzięki posiadaniu podwójnego systemu lokalizacji kamieni – rentgenowski (ruchome ramię U) i ultrasonograficzny (aparat Aloka), co pozwala na ciągłe monitorowanie zabiegu w obrazie ultrasonograficznym i rentgenowskim.

Pierwsza wizyta wymaga skierowania od lekarza rodzinnego, bądź specjalisty. Przyjęcia na oddziału po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

INFORMACJA I REJESTRACJA   95 762 05 05,  95 762 05 10