Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

UWAGA!!! SZCZEPIENIA!!!

Share on facebook
Udostępnij

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 na terenie Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego zostały utworzone w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku (budynek Przychodni, wejście od strony Pracowni RTG) oraz w Ambulatorium należącego do Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. przy ulicy Słowackiego 17 w Strzelcach Kraj.
• Kolejność szczepień ustala Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Już w grudniu 2020r. rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia oraz osób z tak zwanej grupy „0”.
• Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80. lat.
• Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.
Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. W etapie pierwszym znajdują się również pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele.
Jak można dokonać rejestracji na szczepienie?
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów umożliwiamy kilka sposobów rejestracji na szczepienia:

 • bezpośrednio przez Internetowe Konto Pacjenta
 • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
 • dzwoniąc bezpośrednio do koordynatora wyznaczonego przez szpital w Drezdenku: 957639961 lub 795047603
  Rejestracji możesz dokonać sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
  Otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  Dla mieszkańców z terenu gminy, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do Punktu Sczepień zorganizowany będzie przez Urząd Miejski bezpłatny transport publiczny.
  Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne.

Skip to content