Seniorzy dla medyków

W piątek 16 kwietnia Szpital Powiatowy odwiedziły Panie reprezentujące grupę seniorów, którzy spotykają się w Dziennym Domu Senior + w Gościmcu. Seniorki przywiozły ze sobą upominki dla medyków – własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną metodą Quillingu przedstawiającą pielęgniarkę, która walczy z koronawirusem. Panie nie zapomniały również o pacjentach naszego szpitala, z myślą o których przywiozły artykuły higieniczne (mydła, gąbki, maszynki jednorazowe, chusteczki nawilżane) oraz wodę do picia i pyszne ciasto. To nie tylko okolicznościowy gest, ale również międzypokoleniowa współpraca i rodzaj wolontariatu. Pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność i złożyć podziękowanie na ręce tych wszystkich osób, które wsparły szpital w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa. Państwa reakcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć Dziennego Domu Seniora+ w Gościmcu za wielkie serca otwarte na potrzeby naszych pacjentów. Wszystkim życzymy dużo zdrowia.
PS. Rękodzieło zawisło dziś na honorowym miejscu w przychodni szpitalnej tuż przy Punkcie Szczepień, aby każdy odwiedzający nasz szpital mógł zobaczyć tę piękną pracę plastyczną.