Ruszyła rejestracja na szczepienieprzeciw COVID-19 dla 16- i 17-latków.

17 maja ruszyła rejestracja na szczepienie dla 16- I 17-latków.

E-skierowanie na szczepienie otrzymują osoby niepełnoletnie, które ukończą 16 lat w 2021 roku i starsze. Jak zapowiedział resort zdrowia e-skierowania są wystawiane po fakcie ukończenia 16 lat, w odstępach tygodniowych. Ministerstwo Zdrowia udostępniło formularz, który musza wypełnić rodzice lub opiekunowie, by wyrazić zgodę na szczepienie młodzieży przeciw COVID-19.

Zachęcamy do wcześniejszego pobrania formularza  i podpisanie go przez opiekuna przed przyjściem do Punktu Sczepień. Kwestionariusz wstępnego wywiadu:

Na szczepienie można rejestrować się telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień pod numerem telefonu: 795047603