ODZIAŁ REHABILITACYJNY PRZYJĄŁ PIERWSZYCH PACJENTÓW !

Po kilkumiesięcznej przerwie wznawia działalność Oddział Rehabilitacyjny w drezdeneckim szpitalu. Oddział jest już otwarty, zdemontowano śluzę, odnowiono ściany i zamontowane zostały nowe rolety w oknach. Teraz Oddział zaczyna funkcjonować w trybie normalnym, przyjęci zostali pierwsi pacjenci po urazach ortopedycznych i zabiegach operacyjnych wymagający rehabilitacji.- „Wszystko dzieje się bardzo szybko, jeszcze niedawno pracowaliśmy w kombinezonach z pacjentami chorymi na covid, w przeciągu kilku dni przekształciliśmy oddział, aby zapewnić szybki powrót do pełnej sprawności pacjentom z urazami narządu ruchu”- mówi Maria Bogdziewicz kierownik Oddziału Rehabilitacyjnego- „Nie ma jednakowych przypadków, musimy bardzo indywidualnie podchodzić do pacjenta. Zależnie od dokładnej oceny stanu pacjenta będziemy dobierać programy rehabilitacyjne.”Podkreślić należy, że proces rehabilitacji będzie kompleksowy, bo z pacjentem będzie pracował cały zespół specjalistów.Jako jedna z pierwszych w szpitalnym Oddziale Rehabilitacyjnym pojawiła się pani Maria Górniacka z Dobiegniewa, która powiedziała, że oddział bardzo się jej podoba i zapowiada się, że to będzie naprawdę fajna rehabilitacja. Pani Maria podkreślała, że warunki są naprawdę na dobrym poziomie, a obsługa personelu pielęgniarskiego bardzo miła. Na jednej Sali wraz z panią Marią przebywa pani Walentyna Moskwiak z Drezdenka. Pani Walentyna zachwycała się nad wyglądem oddziału, ponieważ ma porównanie, gdyż pracowała w tutejszym szpitalu ponad 30 lat temu. Panią Walentynę zachwyciła nowa, kolorowa pościel, która wręcz zachęca do odpoczynku. W Sali nr 3 przebywa pan Józef Ignaszak z Trzebicza, który przed przekształceniem przebywał na Oddziale Rehabilitacyjnym na turnusie, a z powodu pandemii musiał przerwać rehabilitację. Pan Józef dostrzegł różnicę w wyglądzie oddziału. –„ Wszystko świeże, pięknie odnowione. Aż przyjemnie się przebywa teraz w szpitalu. Panie pielęgniarki już leczą nas swoim uśmiechem, więc jestem pewien, że wrócę do domu zdrowszy”- powiedział pan Józef.I właśnie tego wszystkim życzymy- szybkiego powrotu do pełnej sprawności i dużo zdrowia !