Tu jest pięknie!

Krwawnica pospolita, rozplenica perłowa, pęcherznica- to nie nazwy chorób, które leczymy w szpitalu. Określają one rośliny, które zostały posadzone w szpitalnym Patio. To stare miejsce w nowej odsłonie. Ciekawym elementem naszego założenia jest patio powstałe pomiędzy nowo wybudowaną a historyczną częścią szpitala, gdzie znajduje się szpaler cisów. Choć prace ogrodowe trwają nadal, już dziś możemy Państwu zdradzić sekret, że Pacjenci mogą korzystać z walorów tego pięknego zakątka. W efekcie z okien szpitalnych można podziwiać naturalną zieleń. Żywe fasady roślin, nowe ławki, donice z nasadzeniami, to wszystko nieodzownie tworzy urokliwą całość tego miejsca. Zapomniany zakątek stał się miejscem, gdzie z chęcią przychodzą pacjenci, którzy odpoczywają po zabiegach na Oddziale Rehabilitacyjnym. Patio będzie pełniło rolę strefy wypoczynkowej dla pacjentów i miejscem, gdzie będzie się odbywała terapia zajęciowa dla pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. O dobroczynnym wpływie roślin można byłoby pisać bardzo wiele, jest oczywiste, że kontakt z zielenią sprawia człowiekowi wiele przyjemności. I to założenie ma sprawić, że pobyt w naszym szpitalu będzie jeszcze bardziej komfortowy. Do powstania tego miejsca przyczyniło się kilka życzliwych osób, oprócz rzetelnej pracy pracowników szpitala na horyzoncie pojawili się przyjaciele, którym los pacjentów drezdeneckiego szpitala nie jest obojętny. Właściciele firmy SOBEX z Trzebicza przekazali płoty, płotki oraz donice w których zazieleniły się rośliny ofiarowane przez Kwiaciarnia Kwiatek – Rafał Kwiatkowski Strzelce Kraj. Rośliny dostarczył również pewien anonimowy darczyńca, któremu serdecznie dziękujemy. O komfort pacjentów zadbała firma Meprozet z Drezdenka, która wraz z partnerami : Tartak Woźniak Iwaszko oraz MMS Malarnia Proszkowa stworzyła ławki . Wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tego pięknego miejsca serdecznie dziękujemy! Prace trwają nadal, wkrótce pojawią się nowe stoły, ale już dziś można powiedzieć jedno: tu jest pięknie!