Czy w szpitalu w Drezdenku powstanie SOR ?

Czy w szpitalu w Drezdenku jest szansa na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego?Dziś z wizytą przyjechała Poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka, która podczas spotkania miała okazję poznać argumenty prezesa Macieja Baka przemawiające za wybudowaniem SOR-u w drezdeneckim szpitalu. -Utworzenie SOR-u to przede wszystkim poprawa warunków udzielania świadczeń, a tym samym zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa zdrowotnego, poprawa warunków pracy personelu oraz znacznie lepsze finansowanie – wymienia prezes szpitala Maciej Bak.Na SOR zaadaptowane mogłyby być pomieszczenia obecnej Izby Przyjęć. Zgodnie z przepisami, SOR musi być zlokalizowany na poziomie wejścia dla pieszych i podjazdu dla karetek. Utworzenie SOR będzie wymagało nie tylko powierzchni, ale również i nowych urządzeń.W spotkaniu wzięli udział: poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka, Wicestarosta Strzelecko-Drezdenecki Paweł Antczak, Radna Gorzowa Alicja Burdzińska, Prezes szpitala Maciej Bak oraz Dyrektor ds. Medycznych Izabela Jaraczewska. Wszyscy uczestnicy spotkania widzą pilną potrzebę utworzenie SOR-u, dlatego istnieją duże szanse na realizację tego przedsięwzięcia.