Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

RESKO MASKUJE DLA SZPITALA

Share on facebook
Udostępnij

Z niezwykłym prezentem dla dzieci, które trafiają do drezdeneckiego szpitala przyjechała pani Alicja. Specjalnie dla maluchów i tych trochę większych pacjentów panie zgromadzone wokół grupy „Resko Maskuje” uszyły bajecznie kolorową pościel oraz  pluszki-przytulaki. Dla dzieci pobyt w szpitalu jest trudny, wiąże się z dużym stresem, zwłaszcza teraz gdy  z uwagi na pandemię mają ograniczony kontakt z bliskimi. W szpitalu nie ma odwiedzin i dzieci pozostające z jednym rodzicem  nieraz przez długi czas pozbawione są kontaktu z pozostałymi członkami rodziny: rodzeństwem, dziadkami.

„Resko maskuje” to grupa skupiająca osoby, które potrafią szyć. Już na początku pandemii  przywiozły maseczki bawełniane dla medyków. Teraz ponownie pomyślały (bo Panie w tej grupie przeważają) o szpitalu w Drezdenku. Krawcowe, choć na co dzień zajmują się zupełnie czymś innym- uszyły ponad dwadzieścia nowych kompletów pościeli w misie, motyki i samoloty. Ta wysokiej jakości bawełniana pościel trafiła na Oddział Dziecięcy, gdzie będzie służyć najmłodszym pacjentom. Ta inicjatywa jest bardzo ważna, bo pozwala maluchom poczuć się jak w domu. Psychika dziecka wymaga szczególnej ochrony. Dlatego niezbędne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, czułości i wsparcia. Panie z grupy „Resko Maskuje” doskonale to rozumieją, ponieważ same są mamami i babciami. Stąd też pojawił się pomysł na uszycie maskotek. Lalki szmaciane, chmurki, serduszka, interaktywne poduszki- to coś więcej niż zwykła zabawka. Dzieci choć na chwilę mogą oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. Temu służą zabawki-przytulanki, które są dla dzieci synonimem zabawy, beztroski i bliskości rodziców. Zabawki, które zostaną podarowane dzieciom w stresujących momentach uszyły panie z „Resko Maskuje”. Przekazały one także nowe  pluszaki z serii ” Gang Świeżaków”. Teraz każde dziecko może zabrać wybraną zabawkę do domu. Przytulaczki trafiły także na Oddział Neonatologii, gdzie świeżo upieczone mamy mogą wziąć wybraną zabawkę dla swojego maluszka. Akcja sprawiła im ogromną radość, bo kto nie lubi otrzymywać prezentów?  A jeśli są to tak piękne prezenty, to radość jest podwójna.

Jak się okazuje szpital w Drezdenku ma wielu cudownych przyjaciół- ludzi, którzy poświęcają  swój czas i pieniądze, aby sprawić innym radość. Może dzielą nas kilometry, ale łączy dobro ludzi, którzy są chorzy i potrzebują opieki. A dobro nie zna granic, nie liczy kilometrów. W imieniu małych pacjentów składamy serdeczne podziękowania wszystkim Paniom, które zaangażowały się w akcję szycia pościeli i zabawek dla szpitala w Drezdenku. Niech dobro, które okazujecie innym wróci do Was podwójnie. Nie sposób wyrazić wdzięczności, dlatego powiemy tylko jedno słowo: dziękujemy!

Skip to content