Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

IV odsłona innowacyjnego programu stypendialnego dla studentów pielęgniarstwa

Share on facebook
Udostępnij

W środę 27 października odbyło się kolejne spotkanie młodzieży maturalnej  w którym udział wzięli: Wicestarosta Paweł Antczak, dyrektor ds. medycznych Izabela Jaraczewska, naczelna pielęgniarka Justyna Podgórna-Kuchowicz, kierownik Bloku Operacyjnego Anna Milczarek, ratownik medyczny Łukasz Lipiński, pielęgniarka instrumentariuszka operacyjna Małgorzata Perz oraz przedstawiciele Akademii im. Jakuba z Paradyża: kanclerz Roman Gawroniak oraz mgr Anna Gryciak.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. M. Rataja  w Strzelcach Kraj. profesji pielęgniarstwa. Młodzież wysłuchała prelekcji dotyczącej pracy na Bloku Operacyjnym, której prelegentkami były pielęgniarki anestezjologiczne. Z nieukrywanym zaciekawieniem uczniowie obejrzeli laryngoskop, rurkę intubacyjną, obłożenie do zabiegu operacyjnego oraz imadło Hegara. Pielęgniarki z ogromna pasją opowiadały o swojej pracy, co utwierdziło wszystkich obecnych w przekonaniu, że kochają ten zawód. Następnie ratownik medyczny opowiedział o tym, dlaczego wybrał właśnie ten zawód. A uczniowie bez skrępowania zadali wiele trudnych pytań dotyczących pracy w szpitalu i w systemie ratownictwa medycznego. Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Akademii im. Jakuba z Paradyża, którzy zaprezentowali możliwości nauki i rozwoju na tej uczelni.

Przypomnijmy,  program stypendialny „Pielęgniarka” przeznaczony jest dla wszystkich studentów, od pierwszych miesięcy podjęcia nauki  bez względu na dochód rodziny. 500 zł wypłacane jest miesięcznie przez cały rok akademicki. Stypendium jest bezzwrotne, a jedynym warunkiem jest podpisanie umowy dotyczącej pracy w okresie 2 lat w szpitalu w Drezdenku po ukończeniu nauki.

To już kolejna, czwarta odsłona programu dla studentów. Do tej pory ze stypendium skorzystało 12 osób, a pierwsze z nich już w przyszłym roku rozpoczną pracę w szpitalu w Drezdenku.

Skip to content