Seniorzy seniorom

Strzeleccy seniorzy zrzeszeni w Centrum Aktywności Społecznej zaangażowali się w pomoc dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Drezdenku. Cel był jeden: wywołać uśmiech na twarzach pacjentów. Pacjenci szpitala po wielu miesiącach pandemicznego oddalenia nareszcie poczuli bliskość ze środowiskiem. Seniorzy to grupa wymagająca szczególnej uwagi, a pacjenci przebywający w ZOL-u dodatkowo narażeni są na izolację, a tym samym samotność i tęsknotę. Dlatego strzeleccy seniorzy pod okiem instruktorki Lucyny Pęczek stworzyli niesamowity projekt, który ma nieść wsparcie wszystkim przebywającym w szpitalnych murach. I tak w ruch poszły maszyny do szycia, druty i szydełka. W Centrum Aktywności społecznej za sprawa włóczek zrobiło się kolorowo. Z plątaniny sznurków powstały rękodzieła, które seniorzy przekazali na ręce dyrektor ds.medycznych Izabeli Jaraczewskiej. Miękkie poduszki, wełniane lalki trafiły następnie do pacjentów i sprawiły, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. Strzeleccy seniorzy uszyli także warkocze- otulacze, które zabezpieczają pacjentów w szpitalnych łóżkach, Są to takie osłonki ramy łóżek, które sprawiają większy komfort pacjentom. Wierzymy, że dzięki tym działaniom seniorów wolontariuszy łatwiej jest medykom udzielać profesjonalnego wsparcia pacjentom, a ich życie na szpitalnym oddziale staje się choćby odrobinę lepsze. W imieniu szczęśliwych pacjentów składamy serdeczne podziękowania pani Lucynie Pęczek oraz seniorom ze Strzelec Kraj. za przygotowanie niespodzianki dla pacjentów.