Mikołaj w szpitalu

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza z podarunkami grzeczne dzieci. Nie mogło być inaczej i w tym roku. A że, w szpitalu grzecznych dzieci nie brakuje, to brodaty jegomość wraz z pomocnikami przybył z prezentami dla pacjentów. Choć śnieg prószył, to mający dziś wiele pracy Mikołaj przyjechał nie na saniach  lecz prawdziwym czerwonym strażackim samochodem. W wielkim stylu, na sygnale zajechał pod szpital. Radości i uśmiechów wśród pacjentów wyglądających z okien  było co nie miara. Mikołaj i jego pomocnicy swoją wizyta umilili przedświąteczny czas, którego dzieci nie mogą spędzić w domu, wśród bliskich. W tym roku Mikołaj nie mógł wejść do każdego na salę, wręczyć prezentu do rąk- wszystko z powodu obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa. Z pomocą pośpieszyli szpitalni pomocnicy, którzy przekazali upominki dzieciom i pacjentom Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego. Z okien wszyscy pacjenci i personel mógł zobaczyć starszego pana z białą brodą i pomocników, którzy zaśpiewali kolędę. Wizytę wesołego brodacza i jego przyjaciół zorganizowali: sołtys wsi Pławin Kazimierz Pietrzak oraz Lucyna Pęczek z Centrum Aktywności Społecznej w Strzelcach Kraj. Dziękujemy wszystkim śpiewającym Mikołajom za wizytę i  przekazanie słodyczy. Szczególnie podziękowania wysyłamy w kierunku „Stolina” Zwierzyn za ofiarowanie pluszowych zabawek i poduszek dla najmłodszych pacjentów szpitala. Do zobaczenia za rok Mikołaju !