30.Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

Finał WOŚP 2022 zbliża się  wielkimi krokami. To najgorętszy dzień w roku, bo choć zimowy to rozgrzany sercami ludzi dobrej woli, którzy angażują się w przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali w całym kraju. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30. Niemal w całej Polsce organizowane będą zbiórki, a w sieci pojawiły się już aukcje internetowe. Na ulice 30 stycznia wybiegną wolontariusze, aby kwestować do swoich puszek, na których widnieje charakterystyczne czerwone serduszko. Właśnie to małe serduszko widnieje na wielu sprzętach medycznych w wielu szpitalach. Od kilku lat beneficjentem zakupów wykonywanych przez fundację Jurka Owsiaka jest szpital w Drezdenku. To właśnie dzięki pomocy WOŚP szpital otrzymał cenny sprzęt medyczny, który służy małym i dużym pacjentom powiatu strzelecko-drezdeneckiego.  Na przestrzeni tych lat otrzymaliśmy: rok 2016- aparat do lokalizacji naczyń, rok 2017- aparat elektrokardiologiczny, 3 łóżka szpitalne, kardiomonitor, 4 pompy, łóżka elektryczne, pionizator, 2 wózki inwalidzkie, ssak elektryczny, aparat do screningu słuchu, materace przeciwodleżynowe, rok 2018- ultrasonograf z oprzyrządowaniem, puls oksymetr, aparat do wspomagania oddechu, stanowisko do resuscytacji, bilirubino metr, Lampe do fototerapii, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu i nawilżacz, rok 2019- ciepłe gniazdka, waga elektryczna, pompa strzykawkowa, inkubator, rok 2020- 10 łóżek szpitalnych. W trakcie trwania pandemii korona wirusa w 2020 roku fundacja WOŚP przesłała do szpitala środki ochrony indywidualnej, które pomogły zabezpieczyć pracę medyków na oddziale covidowym. Jaka jest łączna wartość przekazanych sprzętów na przestrzeni lat przez WOŚP? Szpital w Drezdenku przez kilka ostatnich lat otrzymał darowizny na kwotę 650 289,80 zł! Pamiętać należy, że nasz szpital jest tylko jednym z małych ogniw, gdzie ta pomoc dociera. W tym roku orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To ogromna pomoc, która trafia codziennie do dzieci, seniorów, noworodków i kobiet w ciężarnych z cukrzycą, czyli najbardziej bezbronnym członkom naszego społeczeństwa. Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto grać z orkiestrą, bo czerwone serduszko daje nadzieję wielu chorym. WOŚP na stałe finansuje również wiele  programów z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Gracie z największą Orkiestrą świata? My gramy! Do końca świata i o jeden dzień dłużej.