Szpital w Drezdenku nie jest już placówką covidową!

Szpital w Drezdenku nie jest już placówką covidową!

Jest to informacja, na którą czekali Pacjenci i pracownicy szpitala od dłuższego czasu. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uchylił decyzję nałożoną na drezdenecką placówkę dotyczącą realizowania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19. Od 1 kwietnia szpital przestał pełnić rolę placówki covidowej, co oznacza, że do normalnego trybu praca wróciły już wszystkie oddziały. Ostatnie dni Oddział Chirurgii Ogólnej przygotowywał się organizacyjnie do przywrócenia działań statutowych. Trwało sprzątanie, dezynfekcja sal i dekontaminacja, by już z początkiem kwietnia można było przyjmować pacjentów chirurgicznych. Pacjenci zakażeni SARS-COV-2 otrzymają pomoc w najbliższych szpitalach covidowych w województwie lubuskim. W Drezdenku szpital pracuje już w trybie bez covida.