Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Inwestycje w zdrowie i bezpieczeństwo- kolejne środki na doposażenie dla drezdeneckiego                szpitala

Share on facebook
Udostępnij

 

Ochrona zdrowia jest obszarem, w którym nieustannie należy inwestować, bo dobrze wyposażony szpital  jest absolutnym fundamentem dla mieszkańców powiatu. Pierwszy krok w tym kierunku postawił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który podpisał z prezesem Maciejem Bakiem  umowy w sprawie przyznania środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zakupu aparatury i sprzętów medycznych w ramach zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-COV-2.

PCZ Sp. z o.o. w Drezdenku podpisała 5 umów z Wojewodą Lubuskim w sprawie przyznania w 2022 r. środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zakupu aparatury i sprzętów medycznych w ramach zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-COV-2.To krok milowy w stronę szybkiej diagnostyki i podejmowania dalszej, odpowiedzialnej ścieżki leczenia pacjentów, czyli  usług medycznych na najwyższym poziomie. Łączna wartość dofinansowania wynosi 1 775 000 zł, co stanowi 96% wartości sprzętów. Jaka aparatura zostanie zakupiona dzięki tak ogromnej dotacji rządowej?

  1. Aparat RTG-ramię C.  Wartość urządzenia 490.000 zł, dofinansowanie 470.000 zł.
  2. Aparat RTG stacjonarny. Wartość urządzenia 880.000 zł, dofinansowanie 850.000 zł.
  3. Aparat USG z głowicami. Wartość urządzenia 200.000 zł, dofinansowanie 190.000 zł.
  4. Aparat GeneXpert do szybkich testów PCR. Wartość urządzenia 211.000 zł, dofinansowanie 200.000 zł.
  5. Dwa urządzenia do mycia i dezynfekcji parą. Wartość obu urządzeń 72.000 zł, dofinansowanie 65.000 zł.

Realizacja zadań związanych z doposażeniem szpitala ma zakończyć się do końca 2022 r. Do tego czasu trwają procedury, które pozwolą na sukcesywne dostarczanie sprzętu.  Wspólne działania Zarządu Szpitala oraz Starostwa Powiatowego pozwoliły uzyskać dofinansowanie, które unowocześni i uzupełni wyposażenie zabiegowe i diagnostyczne w drezdeneckiej placówce. Te zakupy zapewnią wysoką jakość w terapii pacjentów, a także podniosą warunki pracy personelu medycznego.

Skip to content