Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Podziękowania od pacjentów

Share on facebook
Udostępnij

W ostatnich dniach personel Oddziału Wewnętrznego otrzymał kolejne podziękowania od zadowolonych pacjentów. Takie zachowanie bardzo cieszy, bo każdy lubi jak wykonana praca, a w tym przypadku służba drugiemu człowiekowi jest doceniana. Nie ukrywamy, że każde dobre słowo sprawia nam dużą satysfakcję. Tym bardziej, że Pacjenci dostrzegają znacznie więcej, zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły i oceniają w sposób obiektywny.

Praca w pielęgniarstwie wymaga ciągłego zdobywania nowych umiejętności i doskonalenia. Konieczna jest empatia do drugiego człowieka- bo bez tego w tym zawodzie nie można funkcjonować. To bardzo trudny i wymagający zawód, ponieważ pielęgniarki często bywają świadkami naprawdę dramatycznych sytuacji.  Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zespół pielęgniarski stanowi największą część personelu medycznego w szpitalu. To aż około 70 proc. pracowników. Tymczasem w społeczeństwie pokutuje nadal mit, że pielęgniarki nie mają dużej wiedzy, a ich głównym zadaniem jest realizacja zaleceń lekarskich. Niestety ich rola jest spychana na dalszy plan. W rzeczywistości to samodzielni specjaliści z wysokimi kompetencjami. W szpitalu w Drezdenku zawsze podchodzimy do pacjenta kompleksowo i budujemy zespół terapeutyczny, w którym równie istotne znaczenie ma lekarz, jak i pielęgniarka. Bez ich współpracy nie można mówić o skutecznych działaniach. Rola lekarzy oraz zakres ich odpowiedzialności są ogromne i w żaden sposób ich nie umniejszamy. Natomiast pamiętajmy, że to pielęgniarki przebywają nieustannie na oddziale i przejmują w większości opiekę nad pacjentem. Pielęgniarki pracujące w Oddziale Wewnętrznym sprawują opiekę medyczną nierzadko nad pacjentami krytycznie chorymi i obsługują skomplikowaną aparaturę medyczną. Towarzyszy im dynamizm zmian w stanie pacjentów i konieczność podejmowania szybkich i sprawnych interwencji. To w dużej mierze  na podstawie dokumentacji prowadzonej przez pielęgniarki, które nieustannie obserwują pacjenta, podejmowane są działania. Każdy lekarz doskonale wie, że bez dobrej pielęgniarki nie ma właściwej opieki nad pacjentem.

Dlatego bardzo nam miło, że Wy drodzy Pacjenci dostrzegacie ogrom zaangażowania, jaki wkładają pielęgniarki w swoją pracę. Dziękujemy za przekazane wyrazy uznania. Cieszą nas opinie wyrażone w państwa listach i podziękowaniach.  Dziękujemy, że obdarzacie nas zaufaniem.

Skip to content