Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Szpital w Drezdenku zakupił kamizelkę Act Fast  służącą-do nauki rękoczynu Heimlicha zakrztuszenia, zadławienia

Share on facebook
Udostępnij

Czy jesteś pewien, że w nagłym zdarzeniu umiałbyś udzielić szybkiej i skutecznej pomocy ratując komuś życie? To może być osoba obca, ale też ktoś Ci bliski. Czasem masz tylko 4 minuty, żeby uratować czyjeś życie. Jak ważna jest umiejętność udzielenia pomocy poszkodowanym, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Poszerzając zakres edukacji dla dzieci i dorosłych Szpital w Drezdenku zakupił kamizelkę Act Fast  służącą-do nauki rękoczynu Heimlicha zakrztuszenia, zadławienia. Kamizelka umożliwia odtworzenie w realistyczny sposób sytuacji zakrztuszenia. Z użyciem kamizelki w bezpieczny sposób można ćwiczyć zarówno uderzenia w plecy jak i uciski brzucha. W odpowiedni sposób przeprowadzone czynności ratownicze skutkują uwolnieniem piankowego ciała obcego blokującego symulowane drogi oddechowe. Jej przeznaczenie i działanie skupia się na nauce technik ucisku nadbrzusza. Ponadto, trenażer uczy właściwej techniki oraz użycia odpowiedniej siły potrzebnej do uratowania dławiącej się osoby. Kamizelkę można stosować zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej.

Już wkrótce nasz szpital ruszy z cyklem bezpłatnych szkoleń dedykowanych dla rodziców, dziadków i dzieci. Podczas krótkich kursów każdy uczestnik  zdobędzie umiejętności skutecznego działania oraz ratowania zdrowia i życia w najczęściej spotykanych sytuacjach. Te umiejętności pozwolą podczas sytuacji zagrożenia życia  zachować zimną krew i działać racjonalnie, gdy inni wpadną w panikę. O wiele łatwiej o to, gdy wcześniej przećwiczy się podobne sytuacje pod okiem doświadczonego trenera, jakim jest wykwalifikowany ratownik medyczny.

Dziękujemy anonimowym sponsorom, którzy wsparli zakup kamizelki Act Fast  służącej do nauki rękoczynu Heimlicha zakrztuszenia, zadławienia.

Już wkrótce przedstawimy Państwu naszą ofertę szkoleniową. Wypatrujcie informacji na Facebook oraz stronie internetowej szpitala.

Skip to content