Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Komora Laminarna przekazana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pracuje już w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym Szpitala Powiatowego w Drezdenku!

Share on facebook
Udostępnij

❤️ W ramach 31. Finału Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła i przekazała szpitalowi w Drezdenku Komorę Laminarną.

➡Przypomnijmy, że hasłem tegorocznego finału było „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Otrzymany sprzęt ma pomóc przyspieszyć diagnostykę zakażeń, dzięki czemu możliwa będzie lepsza terapia sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Komora laminarna II klasy bezpieczeństwa mikrobiologicznego ma zadanie chronić zarówno pracownika, pomieszczenie laboratorium a przede wszystkim badane materiały przed zanieczyszczeniem czynnikami biologicznymi. Komora wyposażona jest w filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje potencjalnie szkodliwe cząsteczki. Podczas pracy takiego urządzenia 30% powietrza opuszcza komorę a 70% poddawane jest recyrkulacji. 

➡Jest to kolejny sprzęt od Fundacji Jurka Owsiaka, który znacznie podwyższa standard naszej Pracowni. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze Medyczne Laboratorium Diagnostyczne jest wyposażone w sprzęt na miarę XXI wieku!

DZIĘKUJEMY‼

Skip to content