Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia przyjdź na konsultacje do Poradni Psychologicznej Powiatowego Centrum Zdrowia, aby wspólnie z psychologiem ustalić zakres wsparcia i pomocy, jakich potrzebujesz.

Nasi specjaliści określą charakter problemów i obszary do zmiany oraz zaproponują odpowiednie metody pracy. Jeśli chcesz lepiej poznać i zrozumieć samego siebie, stajesz przed trudnymi życiowymi wyborami, nie rozumiesz swoich emocji, reakcji lub po prostu nie radzisz sobie z napotykanymi trudnościami i oczekujesz wsparcia zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami.

W ramach usług Poradni Zdrowia Psychicznego proponujemy Państwu terapię psychologiczną, poradnictwo psychologiczne oraz pomoc psychologiczną i psychiatryczną w trudnej sytuacji życiowej.

Z usług mogą korzystać dorośli. Zadaniem poradni jest przede wszystkim pomoc w radzeniu sobie z rozmaitymi sytuacjami życiowymi, które mogą być obciążające i trudne do rozwiązania.

W poradni wykorzystujemy różne formy pracy z pacjentem – poprzez diagnozę do psychoterapii, jeśli jest konieczna. Psychoterapia obecnie jest prowadzona metodą poznawczo – behawioralną, która skupia się na identyfikowaniu dezataptacyjnych myśli i wzorców zachowań, utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Rodzaj świadczeń i ścieżkę pomocy dobieramy indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Osoba potrzebująca może skorzystać z diagnozy i porady lekarza psychiatry, porady i diagnozy psychologicznej oraz sesji psychoterapeutycznych.

  • Wszelkie badania związane z leczeniem psychiatrycznym prowadzonym w ramach umowy z Funduszem są bezpłatne.
  • Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy lekarza psychiatry w poradni zdrowia psychicznego nie potrzebujesz skierowania.
  • Do psychologa i psychoterapeuty w poradni psychologicznej i zdrowia psychicznego wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Rejestracja środa, czwartek i piątek 7:30-15:00 pod numerem telefonu:
957620505

Zespół pracowników:

  • lek.med. Zofia Kołtowska – lekarz psychiatra
  • dr nauk medycznych Anna Kaczmarek– lekarz psychiatra 
  • Agnieszka Bandura -Kopala- mgr psycholog
  • Natalia Kowalska – Golla– mgr psycholog
Skip to content