„Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego”

„Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego”

to hasło konkursu powiatowego, który został skierowany do przedszkolaków z terenu Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego. Inicjatorem powołania konkursu była Anna Oźminkowska radna powiatu strzelecko – drezdeneckiego, koordynatorem Pani Katarzyna Jenek.

Organizatorami konkursu byli: NZOZ Szpital Powiatowy w Drezdenku, który reprezentował Prezes Ryszard Hatała oraz Publiczne Przedszkole w Drezdenku, które reprezentowała Dyrektor Danuta Kaczmarek.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Lubuski Helena Hatka, Starosta Strzelecko – Drezdenecki Andrzej Bajko oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drezdenko Maciej Pietruszak.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 15 czerwca 2011 roku w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku zgromadzając wielu gości, przedstawicieli władz samorządowych laureatów konkursu, przedszkolaków, opiekunów plastycznych oraz przedstawicieli szkół.

Zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, iż wszyscy mali autorzy rysunków, którzy nadesłali swoje prace są zwycięzcami – każdy bowiem z nich wniósł w swoją pracę własną koncepcję pojmowania zdrowia, swoje własne przemyślenia i odczucia. Wszystkie prace wniosły coś szczególnego, każda z nich była indywidualna i odzwierciedlała pojmowanie zdrowia w oczach najmłodszych, wspólna była troska o zdrowie i dobre samopoczucie, oddając to, co w życiu najważniejsze i najcenniejsze.

Po wręczeniu nagród przepiękny spektakl o tematyce zdrowotnej przygotowały przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Drezdenku pod kierunkiem Pani Marioli Różańskiej. Najlepszą zabawą dla przedszkolaków stworzyli artyści z teatru gorzowskiego „Perłowscy”, którzy w swoim spektaklu zastosowali terapię śmiechem rozbawiając dzieci do łez.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem ogółem wpłynęło 99 prac z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, Szkoła Podstawowa w Drawinach, Szkoła Podstawowa w Goszczanowie, Szkoła Podstawowa w Niegosławiu oraz Publiczne Przedszkole w Drezdenku.

W kategorii 5 – latki na konkurs wpłynęło 19 prac, w kategorii 6 – latki na konkurs wpłynęło 71 prac. Jury w składzie przewodnicząca Katarzyna Jenek (plastyk), członkowie jury: Danuta Kaczmarek (dyrektor przedszkola), lekarz Alicja Klatt (pediatra), Renata Kozielec (nauczyciel przedszkolny) – miała nie lada orzech do zgryzienia. Poziom prac był tak wysoki, iż zdecydowano o dodatkowych wyróżnieniach w każdej kategorii wiekowej oraz o nagrodzie specjalnej, którą otrzymała Szkoła Podstawowa w Drawinach za pracę wykonaną zbiorowo.

Atrakcyjne nagrody w tym m.in. rowerki, aparaty fotograficzne, gry multimedialne, książki, gry planszowe ufundowali: NZOZ Szpital Powiatowy w Drezdenku, Wojewoda Lubuski, Starosta Strzelecko – Drezdenecki, Burmistrz Drezdenka, Dyrektor PGiKM w Drezdenku.

Wystawę prac przedszkolaków można zobaczyć w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku.

Laureaci konkursu „Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego”:

Kategoria 5-latki

I miejsce Martynka Tymek z Publicznego Przedszkola w Drezdenku opiekun Pani Bożena Woronin
II miejsce  Julia Frątczak ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie opiekun Pani Ewa Maciejewska
III miejsce Anitka  Moczyńska z Publicznego Przedszkola w Drezdenku  opiekun Pani Bożena Woronin

Wyróżnienia

Marcin Górny z Publicznego Przedszkola w Drezdenku opiekun Pani Bożena Woronin
Roksana Szramska ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie opiekun Pani Ewa Maciejewska
Amelia Łukomska z Publicznego Przedszkola w Drezdenku opiekun Pani Magda Galant

Kategoria 6-latki

I miejsce Wiktoria Staryszak ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie opiekun Pani Ewa Maciejewska
II miejsce Zuzanna Karmazyn  z Publicznego Przedszkola w Drezdenku opiekun Pani Mariola Różańska
III miejsce w Kajetan Sokołowski  z Publicznego Przedszkola z Drezdenka opiekun Pani Katarzyna Stachowiak

Wyróżnienia:

Marta Piwowarska ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu opiekun Pani Dorota Gapska
Joanna Fuczyło ze Szkoły Publicznej w Trzebiczu opiekun Pani Małgorzata Wierciak
Roksana Augustyniak z Publicznego Przedszkola w Drezdenku opiekun Pani Iwona Wilk

Nagroda specjalna za pracę zbiorową  dla Renaty Balcerek oraz Piotra Tkaczewskiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Drawinach pod kierownictwem Elżbiety Bronisz.

Opracowała: Anna Oźminkowska