Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

Poradnia Onkologiczna

Czynna: czynna każdy czwartek od godz.8:00

Rejestracja: od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-14:00

Pod numerami telefonów: 957620505

Pacjent nie musi mieć skierowania, aby zarejestrować się na konsultację onkologiczną. Potrzebuje dokumentu tożsamości oraz ważnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Lekarz prowadzący:
Paweł Piotrowiak – Specjalista Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej

Specjalista onkolog pracujący w Szpitalu Powiatowym oferuje pomoc z zakresu rozpoznawania i leczenia chorób nowotworowych. Nasz onkolog wyróżnia się wiedzą, wieloletnim doświadczeniem, a także odpowiednim podejściem do pacjenta, dzięki czemu w czasie badania nie odczuwa on dodatkowego dyskomfortu oraz stresu.
 
Dla wielu osób pierwsza wizyta u onkologa jest równoznaczna z usłyszeniem diagnozy o nowotworze. Dlatego jest ona przyczyną strachu i innych silnych emocji, a często bywa znacznie odwlekana w czasie. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Onkolog jest lekarzem, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem różnorodnych schorzeń nowotworowych, w tym także ich powikłań oraz stanów przednowotworowych. W zależności od diagnozy, stanu zdrowia pacjenta i wielu innych czynników, np. wieku chorego, terapia ma inny przebieg. 
 
Onkolog indywidualnie planuje dla chorego proces leczenia – farmakologiczny, radiologiczny czy chemioterapeutyczny. W razie potrzeby może pobierać wycinki tkanek do badań lub wykonywać drobne zabiegi chirurgiczne. Onkolog nadzoruje postępy leczenia, a w razie potrzeby podejmuje jego modyfikację. Kieruje pacjenta na zabiegi chirurgiczne i stale współpracuje z innymi specjalistami, sprawującymi opiekę nad chorym. 
 
Na pierwszą wizytę u onkologa zabierz ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, aby lekarz miał pełen obraz Twojego stanu zdrowia. Przydadzą się ostatnie wyniki badań, informacje o przebytych wcześniej ciężkich chorobach, zabiegach lub operacjach. Jeżeli leczysz się przewlekle, przygotuj także listę zażywanych leków i suplementów, jeśli takie przyjmujesz.   
Skip to content