Masaż dla medyków

Z inicjatywy prezesa szpitala Macieja Baka medycy mogą bezpłatnie korzystać z masaży oferowanych w Dziale Fizjoterapii przez masażystę Bogusława Majewskiego i pani stazystki. Ważnym ogniwem wspierania pracy walki z epidemią COVID-19 jest masaż dla pracowników.W okresie pandemii, gdzie służby medyczne są przeciążone. Przepracowani nawałem pracy ludzie pracują mniej efektywnie, a z czasem ogarnia ich frustracja, wyczerpanie. To dotyczy intensywności pracy. Praca w środku epidemii ma jeszcze jeden ważny aspekt: cierpienie pacjentów i śmierć. Owszem, personel jest oswojony ze zgonami pacjentów. W czasie ostatniej fali było to jednak dodatkowe obciążenie wynikające z bezradności i ilości zejścia w szpitalu.W wyniku takich oddziaływań stresowych, powstała akcja wsparcia medyków, którzy mogą się odstresować właśnie podczas masażu. Masaż ma mieć tu działanie uspokajające i relaksujące. Jest dostosowany do objawów i pracy danej grupy personelu medycznego. Inaczej będzie działał na lekarza anestezjologa, inaczej na pielęgniarkę z oddziału covidowego, a jeszcze inaczej na ratownika medycznego. Ta inicjatywa okazała się być bardzo pozytywnie odebrana przez personel, który z chęcią korzysta z usług masażysty.To jak celnym pomysłem okazał się masaż ilustrują zdjęcia zadowolonych medyków.