Z książką zdrowiej!

Mimo epidemii  Rejonowy Oddział PCK w Gorzowie Wlkp.  zmobilizowało mieszkańców do pomocy społecznej dla szpitala w Drezdenku.  Kilkaset książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – takie zbiory trafiły w tym roku pod skrzydła Polskiego Czerwonego Krzyża, który dzięki temu zajmuje się promowaniem zaangażowanego czytelnictwa, edukacją społeczną i zwiększaniem dostępu do literatury. Wielka zbiórka książek to czytelnicze pospolite ruszenie – przez miesiąc w Gorzowie Wlkp. można było  oddawać przeczytane przez siebie książki w punkcie PCK.  Jak mówią sami organizatorzy książki zebrane podczas  zbiórki  zostały przekazane do magazynów szpitala, w których trwa sortowanie książek na poszczególne oddziały szpitalne. Bajki, powieści i książeczki edukacyjne trafiły dzisiaj do najmłodszych pacjentów. Kilka kartonów pełnych książek otworzyły dzieci, które po początkowym oszołomieniu, z nieskrywaną radością zaczęły z nich korzystać. Książeczki mają nie tylko wzbudzić w dzieciach miłość do czytania, ale przede wszystkim urozmaicić im trudny czas oczekiwania pomiędzy badaniami. Zgodnie z idea tej akcji, każde dziecko może również, jeśli ma ochotę zabrać książkę do domu.

Dziękujemy Oddziałowi rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorzowie Wlkp., a zwłaszcza pani Sandrze za przeprowadzenie zbiórki na rzecz szpitala w Drezdenku.