Sprzęt z niemieckiego szpitala dla pacjentów z Drezdenka

Piątek dla większości z nas to już zaczątek weekendu i odpoczynku. Nie dla pracowników z Działu Logistyki ! Dzięki ich zaangażowaniu do szpitala przywieziono sporo funkcjonalnego sprzętu medycznego z zaprzyjaźnionej kliniki Vivantes w Berlinie. Prezes Maciej Bak oraz pracownicy szpitala jakiś czas temu podjęli współpracę z niemieckim szpitalem dzięki życzliwości pani Bożeny. Tym sposobem udało się pozyskać łóżka szpitalne, materace, szafki przyłóżkowe, stojaki na kroplówki oraz wózki do transportu chorych. Choć używane, to jednak ciagle w idealnym stanie. Podkreślić należy, że szpital nie zapłacił za nie nawet grosza. W przywiezieniu mebli szpitalnych z Berlina pomogli właściciele firmy Biernat Transport, na których życzliwość zawsze możemy liczyć. Akcję wspierał starosta Bogusław Kierus oraz wicestarosta Paweł Antczak. Funkcjonalny sprzęt przez kolejne długie lata będzie służył pacjentom szpitala, a akcja jest zaczątkiem do długiej współpracy i wymiany doświadczeń między szpitalami.

PS. Malkontentów informujemy, że sprzęt nie jest złomem i posiada niezbędne dokumenty spełniając wszystkie normy. Stare łóżka zostaną wymienione na te przywiezione z Berlina. Cześć tych łóżek otrzyma również Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. ❤️Prezes oraz pracownicy dziękują właścicielom firmy Biernat Transport za nieodpłatną pomoc w przywiezieniu mebli szpitalnych.