Wiosenne inspiracje

Zajrzeliśmy dziś za drzwi Zakładu Opiekunczo-Leczniczego, gdzie w sali terapii zajęciowej przebywali pacjenci. Całkiem niedawno wykonywali oni prace związane z Mikołajem i zimą, a już dziś wielkanocny zając hasa wesoło w myślach hospitalizowanych. Wszystko to za sprawą terapeutki zajęciowej Sylwii Helwich-Rychlik, która rozpoczęła wykonywanie ozdób związanych z Wielkanocą. W perspektywie powoli odchodzącej zimy i niecierpliwie wyczekiwanej wiosny taki powiew kolorów w wykonywanych pracach sprawia, ze pacjenci są bardziej weseli. Do szpitala trafia duża dawka słońca, koloru i ciepła- a wszystko dzięki ozdobom własnoręcznie wykonanym przez pacjentów. Podczas ich wykonywania pensjonariusze ZOL-u maja okazję do usprawniania malej motoryki, ćwiczeń precyzji ruchów, uwrażliwiania zmysłów estetycznych, rozbudzania kreatywności i przede wszystkim przełamywania szpitalnej nudy. Wiadomo przecież, że święta bez dekoracji domu to nie to samo. A pacjenci w szpitalu czują się właśnie jak w domu. Świąteczne ozdoby pomimo, że teoretycznie co roku nawiązują zazwyczaj do tych samych motywów, są na ogół bardzo zróżnicowane i mogą służyć jako element dekoracji wnętrza zarówno w sezonie świątecznym, jak i wiosennym. Pierwsze ozdoby sprawiają uśmiech u pacjentów i pracowników szpitala, bo ich żywe barwy dają nadzieję na szybkie nadejście wiosny. Pacjenci otrzymali prezent- materiały plastyczne, które pozwolą na stworzenie bajecznych tulipanów, kartek świątecznych i wielu innych dekoracji. Firma Art Studio florystyka&dekoracje przekazała darowiznę na rzecz pacjentów. Wśród materiałów plastycznych znalazły się miedzy innymi: kolorowe włóczki, cekiny, kartki, elementy dekoracyjne, kleje, pistolet do ciepłego kleju, elementy do stworzenia tulipanów, kolorowe paseczki do quilling,a także spory zapas herbaty z hibiskusa. Taki prezent wniósł wiele radości pacjentom, którzy z zapałem przystąpili do realizacji wiosennych dekoracji. Efekty wysiłku uczestników zajęć manualnych w szpitalu już wkrótce wszystkim pokażemy, a dziś przekazujemy podziękowania Art Studio za ofiarowanie tak ogromnej motywacji do pracy.