Nowa pościel dla Oddziału Chirurgii

Szpital Powiatowy w Drezdenku od prawie 80 lat ratuje zdrowie i życie mieszkańców z naszego powiatu i ościennych miejscowości. Zakres naszych usług zdrowotnych, ich kompleksowość oraz ciągły postęp technologii medycznych wymaga nieustannych nakładów finansowych, pozwalających w szczególności na bieżące zakupy najnowszych urządzeń medycznych i wymianę zużytej, czy przestarzałej aparatury.  Nowoczesne wyposażenie i aparatura pomaga naszemu personelowi w codziennej opiece nad pacjentem, jego diagnostyce, leczeniu, a jeśli trzeba – w dalszej rehabilitacji i szybkim powrocie do zdrowia. Pacjenci, którzy przebywają w szpitalu cenią sobie nie tylko wykwalifikowany personel medyczny, czy miłe podejście pracowników, równie ważne jest także wyposażenie sal oraz dostęp do udogodnień. Wbrew temu, co może się wydawać, czysta pościel może w znacznym stopniu wpłynąć na dobre samopoczucie pacjentów. Wszak miejscem, które najczęściej wykorzystuje chory w czasie pobytu w szpitalu jest oczywiście łóżko. Komfort psychiczny i odpowiednie warunki panujące w otoczeniu powodują, że chory ma znacznie więcej siły, chęci i woli do walki z chorobą, a tym samym powrotu do zdrowia. Takie szczegóły znacząco wpływają nie tylko na estetykę oddziału, lecz przede wszystkim na komfort pobytu pacjenta w oddziale. O tym wszystkim wiedza medycy, którzy otrzymali piękny prezent.  Właściciele firmy RenaO2- Michał i Renata Szlendak ponownie wsparli szpital. Tym razem sprawili pacjentom nową, wysokiej jakości pościel bawełnianą, która trafiła na Oddział Chirurgii. Pani Renata Szlendak na ręce kierownik oddziału Magdaleny Roszak przekazała dziś pościel wraz  z życzeniami dla wszystkich medyków: zdrowia, szacunku pacjentów i spokojnych dyżurów.  Już wkrótce pacjenci oddziału, który jako jedyny pozostaje jeszcze oddziałem covidowym, będą mogli wracać do pełni sił w nowej, pięknej pościeli.

Cytując ks. Mieczysława Malińskiego: „Miarą człowieka jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”pragniemy podziękować Państwu Renacie i Michałowi Szlendak za ofiarowanie prezentu, który przez długi czas będzie służył pacjentom Oddziału Chirurgii. Ordynator oddziału – dr n. med. Izabela Jaraczewska wraz z kierownik Magdaleną Roszak dokładają wszelkich starań, aby każdy pacjent był otoczony troskliwą, profesjonalna opieką i mógł w jak najkrótszym czasie powrócić do zdrowia. Dzięki wysokim kwalifikacjom personelu i światowej klasy sprzętowi, medycy mają możliwość przeprowadzenia pełnej gamy operacji. Przy oddziale stworzona została Poradnia Chirurgiczna, dzięki czemu możliwe jest rzetelne przygotowanie pacjentów do operacji, jak również zapewniona jest pełna opieka pooperacyjna.