Sprzęt dla ratowników medycznych od WOŚP trafi do szpitala w Drzedenku !

Wierzycie w Świętego Mikołaja?My tak!Już 6 grudnia, a więc w Mikołajki do szpitala trafi sprzęt zakupiony przez Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy !Dzięki zbiórce Jurka Owsiaka do ratowników medycznych trafi aparat do kompresji klatki piersiowej, aparat USG typu FAST oraz torba pediatryczna. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na wniosek złożony przez szpital przekaże cenne urządzenia. Chodzi o to, żeby ratownicy medyczni – w kryzysowej sytuacji, kiedy trzeba na raz ratować więcej osób – mieli mechanicznego pomocnika, który uciśnięcia klatki piersiowej będzie mógł wykonywać za nich. Do tego zestawu trafi aparat USG typu FAST. – To wygląda dosłownie jak nasz domowy komputer, cała siła jest w głowicy (…), a więc ta głowica podłączona do ekranu daje nam taki szybki obrazek – tłumaczył Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czyli tuż po wypadku pacjent będzie mógł mieć zrobione specjalistyczne badanie. Torba pediatryczna do karetek, która zawiera sprzęt na przykład do intubacji dzieci w różnym wieku i o różnej wadze. Zakupy dodatkowego wyposażenia do karetek zostały dokonane z pieniędzy zebranych jeszcze podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP kupuje sprzęt wysokiej jakości, który jest certyfikowany.WOŚP gramy dalej!Do końca świata i o jeden dzień dłużej !