Nowy aparat RTG już w drezdeneckim szpitalu!!!

Z powodzeniem zakończyliśmy dostawę i instalację stacjonarnego aparatu RTG z zawieszeniem sufitowym wyposażony w dwa przenośne detektory oraz mobilny stół pacjenta. W dniu 2022.04.04 została podpisana umowa z Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski w sprawie przyznania w 2022 roku środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zakupu aparatury i sprzętu medycznego w ramach zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2. Wszystkie zamówione sprzęty otrzymały dofinansowanie w wysokości rzędu (82 – 97)% z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W marcu 2023r. nastąpił odbiór montażu wysokiej klasy aparatu RTG o zawieszeniu sufitowym wraz ze stołem do prześwietleń kostnych oraz ścianką do prześwietleń płucnych, wyposażonych w pełni cyfrowe detektory oraz oprogramowanie ułatwiające diagnostykę pacjentów po przebytym COVID-19.W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zakupiono aparat RTG model Lem IC, włoskiego producenta Villa. Aparat wraz z wyposażeniem, pracami instalacyjnymi i montażowymi oraz pięcioletnią gwarancją kosztował 779.131 zł, z czego prawie 97%, tj. 752.570 zł sfinansował wojewoda lubuski. Urządzenie jest przeznaczone do nowo uruchomionej Pracowni Rentgenowskiej zlokalizowanej na Izbie Przyjęć szpitala. Jest to druga pracownia rentgenowska w naszym szpitalu, która będzie diagnozować przede wszystkim pacjentów szpitalnych. Aparat rentgenowski to podstawowy sprzęt do diagnostyki pacjentów, dzięki któremu możliwe jest wczesne wykrywanie różnego rodzaju zmian chorobowych w organizmie. Daje też duże możliwości badania zmian chorobowych poprzez ich zlokalizowanie i wizualizację. System aparatu RTG pozwala na automatyczne ustawienie, która część ciała ma zostać prześwietlona. Aparat sam precyzyjnie wyszukuje daną część ciała. Służy idealnie do obrazowania drobnych kości rąk i stóp, kości długich, stawów, kręgosłupa, miednicy, głowy, klatki piersiowej czy jamy brzusznej. Minimalistyczny design zapewnia wysoki poziom estetyki, a każdy element dopracowano z rzemieślniczą precyzją. Projekt, oprócz dostawy aparatów RTG, zakładał także dostosowanie pomieszczeń Izby Przyjęć do pracowni rentgenowskiej i aktualnych wymogów. Pomieszczenie zostało gruntownie wyremontowane, wraz z wymianą podłogi, remontem ścian, wstawieniem nowej stolarki drzwiowej, a także dostosowano system wentylacji i klimatyzacji. Wysokiej jakości sprzęt jest bezpieczny dla pacjenta. Czas ekspozycji promieni rentgenowskich jest krótki, zmniejszamy więc zagrożenie dla zdrowia ludzkiego- nasze urządzenie jest jednym z najbardziej bezpiecznych aparatów RTG. Polecamy go również rodzicom, których dzieci mają konieczność wykonania takiego badania. Zdjęcia wykonywane tym aparatem RTG są bardzo dokładne. Szybka i dostępna diagnostyka w kierunku wykrywania wirusa SARS-CoV-2 pozwoli na zastosowanie najlepszych metod leczenia pacjentów korzystających z usług Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Zakupione urządzenia medyczne będą służyć do zwalczania skutków zarażenia wirusem SARS-Cov-2 pacjentów, a po ustąpieniu stanu zagrożenia epidemią będą wykorzystywane również w procesie leczenia podczas bieżącej pracy szpitala. Zwiększenie liczby sprzętu pozwalającego na zachowanie bezpieczeństwa pacjentów pozwoli na realizację podstawowego celu działalności Szpitala Powiatowego w Drezdenku.