11 lutego 2024 roku obchodzimy XXXII Międzynarodowy Dzień Chorego. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Drezdenku działając pod opieką Pani Anny Szewczyk oraz Pani Iwony Grabijas-Sikory po raz kolejny przygotowały miłą, kolorową niespodziankę dla pensjonariuszy ZOL w Drezdenku. W związku z dużą liczbą zachorowań w naszym regionie na grypę i inne choroby wirusowe spotkanie odbyło się w formie online. Dzieci przygotowały montaż słowno-muzyczny, który z zaciekawieniem i ogromnym wzruszeniem obejrzeli pacjenci. Do filmów dołączone zostały życzenia oraz własnoręcznie wykonane laurki, czerwone serca. Warto, abyśmy dziś raz jeszcze usłyszeli biblijne słowa: nie jest dobrze, by człowiek był sam!- które są fragmentem Orędzia Papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Chorego. Każdy gest życzliwości kierowany w stronę chorych jest ważnym elementem procesu leczenia, dającym siłę i poczucie, że w trudnych chwilach można liczyć na pomocną dłoń oraz ciepłe słowa. Dlatego serdeczne dziękujemy przedszkolakom, wychowawczyniom oraz rodzicom dzieci za wsparcie okazane pacjentom. To dla nas wszystkich ogromny test empatii i człowieczeństwa. Doceniamy Państwa zaangażowanie, dzięki któremu również w tym roku nasi Pacjenci otrzymali podarunki. W zamian dzieci otrzymały od pracowników szpitala słodki upominek. Z okazji Światowego Dnia Chorego w imieniu Zarządu Szpitala życzymy naszym Pacjentom, Wszystkim chorym i cierpiącym powrotu do zdrowia, wytrwałości i cierpliwości oraz niegasnącej nadziei, aby każdy dzień przyniósł radość i wypełnił się życzliwością. Kierujemy słowa podziękowania do Zespołu Szpitala, do Wszystkich Osób, które na różnych obszarach swojej pracy dbają o to, aby pacjent w tym szpitalu był objęty właściwą opieką.