Oddział Dziecięcy

Za oknem temperatura około 30 stopni Celsjusza, co oznacza, że wakacje w pełni. Rodzice wraz dziećmi wypoczywają na urlopach. Nie wszyscy jednak mogą w pełni cieszyć się słońcem. Zajrzeliśmy dziś na Oddział Dziecięcy, który w czerwcu wznowił działalność. Oddział dysponuje 11  łóżkami dla chorych dzieci. W Sali Chorych smacznie spał Antek z czuwającą przy boku mamą.  Oddział Dziecięcy zapewnia ponownie rodzicowi małego pacjenta możliwość przebywania matki lub ojca z dzieckiem. Mała Marysia wraz z tatą spędza czas na zabawie. Spotkaliśmy ich podczas rozmowy z Ordynatorem Oddziału- lek. med. Magdaleną Prus.  Oddział Chorób Dziecięcych  prowadzi pełną diagnostykę, a personel z  zaangażowaniem i uśmiechem czeka, aby pomóc małym pacjentom. Przytulne i przyjazne dziecku sale, oraz  korytarz  ozdobione są kolorowymi postaciami z bajek. Wyposażenie sal w nowoczesny sprzęt, telewizor, zabawki i książki sprawia, że mali pacjenci przebywają w otoczeniu zbliżonym do warunków domowych, przez co szybciej zapominają o chorobie, a pobyt w szpitalu jest dla nich mniejszym stresem. Antosiowi i Marysi przesyłamy życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i możliwości w pełni korzystania z uroków lata.