Checklista dla przyszłych mam

Narodziny dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Aby poród okazał się najpiękniejszym momentem w życiu pomagamy przyszłym mamom przygotować się na pobyt w szpitalu.
Proponowana przez nas lista pomoże przygotować najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego pośpiechu. W miarę możliwości prosimy o spakowanie torby na kółkach.
Checklista rzeczy dla mamy i dziecka
Rzeczy dla mamy:
1.Dokumenty: dowód osobisty, karta przebiegu ciąży, karta oznaczenia grupy krwi (jeśli taką posiadamy)
2.Wyniki ostatnich badań
3.Szlafrok – 1 szt
4.Koszule do karmienia – 2 szt (bądź rozpinane na guziki koszule)
5.Skarpetki
6.Duży ręcznik do ciała – praktyczny jest ciemny kolor
7.Mniejszy ręcznik do twarzy
8.Majtki z siateczki wielokrotnego użycia przewiewne (mogą być duże majtki bawełniane)
9.Wsuwane kapcie
10.Klapki pod prysznic
11.Kosmetyczka: Kosmetyki w miniaturkach bądź pojemnikach 100 ml wygodne i mało miejsca zajmują
12.Woda niegazowana z 3 butelki 1,5l
Rzeczy dla dziecka:
1.Chusteczki nawilżane
2.Rzeczy niezbędne do zabrania noworodka do domu: rożek, kocyk, fotelik samochodowy, czapeczka, śpiochy, kaftanik- rzeczy powinny być dostosowane do aktualnej pory roku
3.Szpital zapewnia wszystkie niezbędne rzeczy dla niemowlęcia: ubrania, pieluszki, pampersy. Jeżeli rodzic wyrazi chęć i życzenie, aby dziecko od chwili narodzin było ubierane w prywatne ubranka to istnieje taka możliwość, pod warunkiem, że rodzic zabierze rzeczy do prania.