Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Szpital Powiatowy w Drezdenku

W obecnej sytuacji obok słów „pandemia” i „koronawirus” jednym z najczęściej używanych pojęć jest również „respirator.”

Share on facebook
Udostępnij

Zdążyliśmy się już oswoić z wiedzą, że respiratory są używane do leczenia najcięższych postaci infekcji koronawirusem i do tego, że potrzebujemy ich jak najwięcej. Pacjenci z ciężkim uszkodzeniem układu oddechowego w przebiegu COVID-19 wymagają zastosowania zaawansowanego leczenia wentylacyjnego, a zaprotezowanie oddechu przy użyciu taniego i podstawowego respiratora może okazać się działaniem niewystarczającym. Pacjenci poddani respiratoterapii są w szpitalu najbardziej bezbronnymi osobami, dlatego należy o nich zadabać w sposób szczególny. Zaawansowany respirator będzie bardzo potrzebny również po okresie pandemii, a przez kolejne 10-15 lat użytkowania zdecydowanie lepiej spełni swoje zadanie niż 2 respiratory o podstawowych parametrach. Wydział bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał szpitalowi w Drezdenku 3 respiratory Evita V600 o łącznej wartości 387180,00 zł oraz 2 koncentratory tlenu Philips typ Everflo o wartości 9720,00 zł.
Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację epidemiczną i liczbę pacjentów wymagających hospitalizacji w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego kolejny raz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaopatrzył szpital powiatowy w Drezdenku w nowoczesny i funkcjonalny sprzęt medyczny niezbędny do walki z COVID-19. Respirator Drager Evita V600 jest narzędziem do wdrażania strategii wentylacji , który pomaga zapobiegać urazom płuc, poprawiając jednocześnie wymianę gazową . Nowoczesne urządzenie łączy zaawansowaną wentylację z estetycznym wyglądem i nowoczesną koncepcją obsługi. EverFlo Philips aparat tlenowy przeznaczony dla pacjentów stosujących terapię wspomagania tlenem. Koncentrator tlenu produkuje tlen w sposób ciągły, rozbijając otaczające nas powietrze na cząsteczki i oddzielając tlen od azotu. Tlenoterapia może być prowadzona przez kaniulę nosową lub maskę tlenową.
Sprzęt dotarł do szpitala już w piątek przy wsparciu niezawodnego właściciela firmy Biernat Transport Huberta Biernat, dzięki uprzejmości którego bezpiecznie zostały przywiezione respiratory i koncentratory tlenu z Gorzowa Wlkp. Problem z rozładunkiem wielkogabarytowych paczek rozwiązał pan Ryszard Chwalisz właściciel firmy REMI, który podjął się wypakowania ciężkiej przesyłki.
Można by rzec, że szpital ma wielu przyjaciół wśród lokalnego społeczeństwa , na których zawsze może liczyć. Prezes oraz pracownicy dziękują firmie Biernat Transport oraz firmie Remi za pomoc przy transporcie i rozładunku tak ważnego sprzętu medycznego, który będzie służył wielu pacjentom.

Skip to content