Paluszek i główka to szkolna wymówka…

Co zrobić, gdy skaleczysz się w palec? Jak poradzić sobie z raną głowy? Jak zabezpieczyć uraz ręki?  W szkole, w domu, na wakacjach- wszędzie zdarzają nam się wypadki i drobne urazy. O tym,  jak w trudnych sytuacjach sobie poradzić wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku oraz   piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa, którzy we wtorek wzięli udział w spotkaniu z ratownikami medycznymi. Bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która tej pomocy potrzebuje. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Maciuś zostanie weterynarzem, na swój wiek ma ogromną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Bez trudu odpowiadał na pytania zadawane przez ratownika Wojciecha Starostę. Julka być może w przyszłości będzie pracować w szpitalu, tak jak jej mama. Julka nie boi się wykonywać opatrunków i zabandażowała palec wychowawczyni, pani Małgosi.  Dzieci pod czujnym okiem ratowników:  Wojciecha, Tomasza i Czesława mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Od teraz maja pewność, że potrafią dać sobie radę i, że trzeba pomagać. Dlatego dla nich ból głowy czy skaleczony palec nie będzie wymówką i ucieczką przed zajęciami w szkole. Zajęcia zakończyły się obowiązkowym zwiedzaniem karetki i rozmową o zawodzie ratownika medycznego. Na koniec dzieci przygotowały specjalną niespodziankę dla medyków. Każdy z ratowników otrzymał pamiątkowy medal superbohatera. Bo przecież nie wszyscy bohaterowie noszą pelerynę, są tacy, którzy na co dzień ubierają biały fartuch lub pomarańczowy strój ratownika.