Wokół szpitala jest zielono!

Pozwalają zachować bioróżnorodność i w znaczący sposób podnoszą jakość i komfort naszego życia. Wśród wielu ważnych funkcji, pełnią szczególną rolę w gromadzeniu jednego z najcenniejszych zasobów natury – wody. O czym mowa? Drzewa, bo im więcej drzew tym więcej wody w naturze! Wczoraj przed szpitalem posadzono drzewo, można by rzec wyjątkowe, bo ofiarowane przez wieloletnią emerytowaną pracownicę laboratorium Czesławę Kurłowicz. Iglak, któremu nadano imię „Czesia” został wkopany przed historyczną częścią szpitala, gdzie kiedyś mieścił się ogromny napis „szpital”.  W przyszłości jak urośnie będzie ozdobą, gdy w okresie Bożego Narodzenia rozbłyśnie milionem światełek kolorowych.  Pani Czesława ofiarowała jeszcze kilka zielonych „klejnotów”, które już swoje miejsca znalazły na terenie szpitala. Pamiętajmy, że drzewa nie tylko oczyszczają powietrze z toksycznych gazów i pyłów, ale również wzbogacają je o substancje lotne, które mają właściwości bakteriobójcze. Stymulują też proces oddychania i krążenia oraz regulują działanie układu nerwowego u ludzi.