Szpital otrzymał wodę dla pacjentów

Czy wiecie ile wody jest w człowieku? Otóż woda stanowi aż 60-70 proc. masy dorosłego człowieka, 75 proc. masy dziecka, a w przypadku noworodka – ponad 80 proc. Ile wody dziennie powinniśmy wypić? Osoba dorosła powinna wypijać średnio około 2 litrów wody dziennie, wliczając w to wodę pobraną z pokarmów. Uśredniony przelicznik to około 30 mililitrów wody na każdy kilogram masy ciała Dlaczego tak ważny jest prawidłowy bilans wody?-Każda reakcja zachodząca w organizmie wymaga cząsteczki wody. Woda umożliwia oddychanie poprzez stałe nawilżanie płuc. Wewnątrz komórek cząsteczka wody bierze udział w ważnych procesach utleniania i redukcji umożliwiających wytworzenie energii.-Woda oczyszcza organizm z toksyn, głównym organem który reguluje bilans wodny i usuwa toksyny z organizmu są nerki. W ciągu 24 godzin ciało traci ponad 2 litry wody.-Mózg składa się w 80 procentach z wody, dlatego odwodnienie całego organizmu może powodować poważne uszkodzenia w mózgu. Stosunkowo dużo wody, około 70 procent zużywają mięśnie, wątroba i płuca.-Osocze krwi składa się głównie z wody (ponad 90 procent). Woda utrzymuje prawidłowe ciśnienie i objętość krwi. Pełni także rolę transportera substancji odżywczych, hormonów. Dodatkowo nawilża organy wewnętrzne.-Skóra wydala około pół litra wody dziennie w postaci potu. Pot w organizmie pełni ważna rolę: usuwa nadmiar ciepła w momencie przegrzania. Jednym z pierwszych objawów odwodnienia jest bladość i suchość skóry.W trosce o szybki powrót do zdrowia pacjenci szpitala w Drezdenku otrzymują bezpłatnie wodę butelkowaną do picia. Należy podkreślić, że jesteśmy jednym z nielicznych szpitali w kraju, który właśnie w ten sposób dodatkowo dba o sowich pacjentów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że są w naszym otoczeniu firmy przyjazne lokalnej społeczności, które nieodpłatnie przekazują wodę dla pacjentów. Właściciele firmy Wysoczański Transport-Logistyka kolejny raz wsparli szpital drezdenecki przekazując duża ilość wody, która trafia bezpośrednio do pacjentów. Aby wyrazić ogrom wdzięczności pozwolimy sobie na zacytowanie słów Wiktora Hugo-„ Dobre uczynki to niewidzialne zawiasy we wrotach nieba”.