Modernizacja systemu monitorowania pacjentów Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wzbogacił się o najwyższej klasy aparaturę medyczną. Od dziś bezpieczeństwo pacjentów zapewnia wysoce wydajny system monitorowania pacjentów, który ze środków własnych zakupił szpital. Inwestycja o wartości  270,000.00 zł (kwota brutto) pozwala medykom na wykonywanie swoich rutynowych czynności bez konieczności ciągłego wchodzenia i wychodzenia z sal pacjentów. Pacjenci w stanie krytycznym wymagają doskonałego systemu monitorowania, który dostarcza lekarzom informacji niezbędnych do sprawowania opieki nad pacjentem z pełnym zaufaniem i skutecznością. System Monitorowania Pacjentów Mindray BeneVision, który spełnia oczekiwania lekarzy i pielęgniarek w kwestii rozwiązywania problemów, z jakimi styka się w codziennej pracy. Największe korzyści w tym względzie przynosi wśród nich Centralny System Monitorowania BeneVision. Mamy świadomość, jak wielki jest obecnie postęp parametru technicznego aparatury medycznej. Kupując najnowocześniejszy sprzęt możemy lepiej i efektywniej diagnozować oraz leczyć pacjentów. Kompleksowe rozwiązanie wdrożone w zaledwie kilka tygodni. Firma Mindray w ciągu krótkiego czasu  dostarczyła, zainstalowała i oddała do użytku  monitory pacjenta oraz niezbędne systemy łączności, co stanowi imponujące przedsięwzięcie. Instalacja obejmowała między innymi  urządzenia takie, jak  monitory przyłóżkowe BeneVision  N17 firmy Mindray do użytku w warunkach intensywnej opieki, jak również moduły wieloparametrowe MPM1 Platinum, moduły mechaniki oddechowej, czy moduły rzutu minutowego.

Obecnie rozwiązanie zapewnia ciągłe monitorowanie pacjentów od momentu przyjęcia do wypisu ze szpitala, w tym w trakcie transportu. Dzięki systemowi Mindray można wykorzystać monitor do obserwacji pacjenta przez cały czas jego pobytu, zapewniając mu lepszą opiekę i realizując cel szpitala, jakim jest świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Intensywna terapia to specjalizacja wysoce zależna od danych. Wiele decyzji podejmuje się na podstawie ogromnych zbiorów danych. Posiadanie tych danych pod ręką ułatwi podejmowanie decyzji klinicznych i usprawni wprowadzanie nowych modeli pracy w przyszłości. Dzięki temu praca medyków będzie bardziej zrównoważona. Służba zdrowia to element złożonego mechanizmu składającego się na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Dlatego każda inwestycja polegająca na zakupie nowoczesnego sprzętu dla szpitala wprost przekłada się na jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców, a tym samym na ich bezpieczeństwo.